SuperSport Premijer

SuperSport Premijer liga (4. kolo): Dubrovnik preokretom do velike pobjede protiv Cedevite Junior u Zagrebu

KK CEDEVITA JUNIOR – KK DUBROVNIK 81:94 (24:21, 23:24, 11:29, 23:20)

Košarkaši Dubrovnika svladali su u Zagrebu Cedevitu Junior rezultatom 81:94 u 4. kolu SuperSport Premijer lige.

Ništa nije dalo nagovijestiti ovakav rezultat jer su narančasti sjajno otvorili utakmicu i poveli s 14:0. Pozvao je trener gostiju Gunjević minutu odmora nakon čega je njegova momčad pohvatala konce i serijom 11:0 iskoristila neiskustvo petorke domaćina koja se našla na parketu nakon sjajnog uvoda.

Do kraja poluvremena pa i do sredine treće dionice gledali smo egal utakmicu nakon čega je parketom zagospodarila samo jedna momčad – ona Dubrovnika. Pogađali su “Jugaši” sa svih pozicija, trpao je Dubelj nemilosrdno sa svih pozicija iza 6,75 pa je rezultat nakon 53:48 za Cedevitu Junior sredinom treće došao na nestvarnih 54:71 nakon serije bijelih 23:1.

Pokušali su se domaći vratiti presingom, ali previše promašenih zicera i otvorenih šuteva za tri poena odnijelo je bodove i ovaj put put juga Hrvatske.

Najbolji je u redovima Cedevite Junior bio Corey Allen s 22 ubačaja. U dubrovačkim redovima nezaustavljivi su bili Petar Dubelj s 27 poena (za tri 7/10) i Marko Loncović sa 17 koševa i 11 skokova.

Goran Gunjević: “Na početku su nas stisli, znali smo da je Cedevita odlična momčad. Uspjeli smo preokrenuti i u drugom poluvremenu ušli u maksimalnu kontrolu. Čestitam mojim momcima na ovoj izvedbi i također čestitam Cedeviti Junior na njihovoj pobjedi u europskoj utakmici.”

Petar Dubelj: “Jako agresivna Cedevita, kao i svaku utakmicu i to se vidjelo na početku kada su poveli. Ali nakon 6-7 minuta odigrali smo sjajnu utakmicu i nadigrali Cedevitu u svakom segmentu igre. Energija nam je bila sjajna i mislim da je ovo u potpunosti naša zaslužena pobjeda. Okrećemo se dalje nastavku prvenstva.”
Vladimir Anzulović: “Čestitam Dubrovniku i treneru Gunjeviću na pobjedi. Ono što smo govorili i nakon Dinama, ali i nakon pobjedi protiv Splita i Pelistera – mlada smo momčad, bit će uspona i padova što se i danas moglo osjetiti kad su mlađi ušli u igru. Okrećemo se treninzima jer jedino kvalitetnim radom možemo ispravljati pogreške kojih je danas bilo previše.”Mislav Brzoja: “Najprije želim čestitati Dubrovniku na potpuno zasluženoj pobjedi. Mi smo odigrali jednu jako lošu utakmicu, jednostavno loš pristup se odrazio i na neke promašene zicere i otvorene šuteve koje su gosti danas znali zabiti.”

KK CEDEVITA JUNIOR

Sličan sadržaj