Hrvatske košarkaške reprezentacije

blueberry

Muške reprezentacije

MUŠKA SENIORSKA REPREZENTACIJA, PRETKVALIFIKACIJE ZA EP 2025 / STUDENI 2022

A Reprezentacija Roster

    • Roko PRKAČIN – Girona (Španjolska
    • Danko BRANKOVIĆ – Mega MIS (Srbija)
    • Matej RUDAN – Mega MIS (Srbija)
    • Dario DREŽNJAK – KK Zadar
    • Tomislav IVIŠIĆ – SC Derby (Crna Gora)
    • Filip BUNDOVIĆ – KK Cibona
  • Toni NAKIĆ – CB Breogan (Španjolska)
  • Mateo DREŽNJAK – SC Derby (Crna Gora)
  • Toni PERKOVIĆ – Orléans Loiret (Francuska)
  • Roko BADŽIM – Konyaspor (Turska)
  • Lovre RUNJIĆ – KK Split
  • Dominik MAVRA – KK Split
  • Vito KUČIĆ – KK Cedevita Junior
  • Borna KAPUSTA – KK Cibona

Stručni stožer

  • Aleksandar Petrović
    v.d. izbornika
  • Josip Sesar
    pomoćni trener
  • Ivan Tomas
    pomoćni trener
  • Bariša Krasić
    videokoordinator
  • Jure Šango
    kondicijski trener
  • Dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Igor Kolarić
    Team Manager

Muška seniorska reprezentacija, Europsko prvenstvo 2022 i pretkvalifikacije za EP 2025

A Reprezentacija Roster

  • Toni Perković
  • Jaleen Devon Smith
  • Roko Prkačin
  • Krunoslav Simon
  • Mario Hezonja
  • Dario Šarić
  • Lovro Gnjidić
  • Karlo Matković
  • Ivan Ramljak
  • Dominik Mavra
  • Ivica Zubac
  • Bojan Bogdanović

Stručni stožer

  • Damir Mulaomerović
    izbornik
  • Vladimir Krstić
    pomoćni trener
  • Dražen Orešković
    pomoćni trener
  • Dino Repeša
    pomoćni trener
  • Mario Mandir
    kondicijski trener
  • Dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Luka Žorić
  • Igor Kolarić
    team manager
  • Zrinka Tomičić
    glasnogovornik

Muška seniorska reprezentacija, kvalifikacije za SP 2023/lipanj 2022.

A Reprezentacija Roster

  • Toni Perković
  • Goran Filipović
  • Roko Prkačin
  • Mate Kalajžić
  • Mario Hezonja
  • Sven Smajlagić
  • Lovro Gnjidić
  • Tomislav Zubčić
  • Dragan Bender
  • Mateo Drežnjak
  • Dario Drežnjak
  • Ivan Ramljak
  • Roko Rogić
  • Ivica Zubac
  • Ante Toni Žižić
  • Bojan Bogdanović

Stručni stožer

  • Damir Mulaomerović
    izbornik
  • Aramis Naglić
    pomoćni trener
  • Vladimir Krstić
    pomoćni trener
  • Dino Repeša
    pomoćni trener
  • Mario Mandir
    kondicijski trener
  • Dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Igor Kolarić
    team manager

Muška seniorska reprezentacija, kvalifikacije za SP 2023/veljača 2022.

A Reprezentacija Roster

  • Roko Badžim
    Szolnoki
  • Danko Branković
    KK Cibona
  • Filip Bundović
    KK Cedevita Junor
  • Mateo Drežnjak
    KK Cibona
  • Goran Filipović
    KK Cedevita Junior
  • Lovro Gnjidić
    KK Cibona
  • Filip Krušlin
    Dinamo Sassari
  • Pavle Marčinković
    KK Zadar
  • Karlo Matković
    Mega Mozzart
  • Ivan Ramljak
    Slask Wroclaw
  • Roko Rogić
    Twarde Pierniki Torun
  • Matej Rudan
    Mega Mozzart
  • Sven Smajlagić
    Nevezis
  • Željko Šakić
    Avtodor
  • Tomislav Zubčić
    Tofaş S.K

Stručni stožer

  • Damir Mulaomerović
    izbornik
  • Aramis Naglić
    pomoćni trener
  • Vladimir Krstić
    pomoćni trener
  • Mario Mandir
    kondicijski trener
  • dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Igor Kolarić
    Team Manager

Muška seniorska reprezentacija, kvalifikacije za SP 2023/studeni 2021

A Reprezentacija Roster

  • Roko Badžim
    Szolnok
  • Josip Batinić
    KK Cedevita Junior
  • Danko Branković
    KK Cibona
  • Filip Bundović
    KK Cedevita Junor
  • Mateo Drežnjak
    KK Cibona
  • Tomislav Gabrić
    Elan Chalon
  • Lovro Gnjidić
    KK Cibona
  • Mate Kalajžić
    KK Gorica
  • Pavle Marčinković
    KK Zadar
  • Marin Marić
  • Toni Perković
    KK Split
  • Roko Prkačin
    KK Cibona
  • Roko Rogić
    Szolnok
  • Matej Rudan
    Mega Vizura

Stručni stožer

  • Veljko Mršić
    izbornik
  • Domagoj Kujundžić
    pomoćni trener
  • Damir Mulaomerović
    pomoćni trener
  • Mario Mandir
    kondicijski trener
  • dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Igor Kolarić
    Team Manager

Muška seniorska reprezentacija, Olimpijski kvalifikacijski turnir u Splitu 29. lipnja – 4.srpnja 2021.

A Reprezentacija Roster

  • UKIĆ Roko Leni
    Split
  • ROGIĆ Roko
    Mitteldeutscher BC
  • DREŽNJAK Mateo
    Cibona
  • JORDANO Antonio
    Zadar
  • BOGDANOVIĆ Bojan
    Utah Jazz
  • HEZONJA Mario
    Panathinaikos Athens
  • MARČINKOVIĆ Pavle
    Split
  • ŠAKIĆ Željko
    Avtodor Saratov
  • BILAN Miro
    Dinamo Sassari
  • ŽIŽIĆ Ante Toni
    Maccabi Tel Aviv
  • PLANINIĆ Darko
    Cibona
  • BABIĆ Luka
    Split

Stručni stožer

  • Veljko Mršić
    izbornik
  • Domagoj Kujundžić
    pomoćni trener
  • Damir Mulaomerović
    pomoćni trener
  • Slaven Hlupić
    kondicijski trener
  • dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Katarina Martinović
    sportski psiholog
  • Vedran Modrić
    video koordinator
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Igor Kolarić
    Team Manager
  • Zrinka Tomičić
    glasnogovornica reprezentacije

Muška seniorska reprezentacija, kvalifikacije za EuroBasket 2022, studeni 2020.

A Reprezentacija Roster

  • BILAN Miro
    Dinamo Sassari
  • DREŽNJAK Mateo
    Cibona
  • GABRIĆ Tomislav
    Enea Astoria
  • JORDANO Antonio
    Vrijednosnice Osijek
  • KRUŠLIN Filip
    Dinamo Sassari
  • MARČINKOVIĆ Pavle
    Split
  • MARIĆ Marin
    BC Lietkabelis
  • MAVRA Dominik
    Zadar
  • PRKAČIN Roko
    Cibona
  • RAMLJAK Ivan
    ŚLĄSK
  • ROGIĆ Roko
    Mitteldeutscher BC
  • SIMON Krunoslav
    Anadolu Efes
  • ŠAKIĆ Željko
    Avtodor
  • UKIĆ Roko Leni
    Cedevita Olimpija
  • VRANKOVIĆ Antonio
    Split

Stručni stožer

  • Veljko Mršić
    izbornik
  • Domagoj Kujundžić
    pomoćni trener
  • Damir Mulaomerović
    pomoćni trener
  • Slaven Hlupić
    kondicijski trener
  • dr. Miran Martinac
    liječnik
  • Nikica Šižgorić
    fizioterapeut
  • Perica Buljubašić
    fizioterapeut
  • Igor Kolarić
    Team Manager

Muška seniorska reprezentacija, kvalifikacije za EuroBasket 2021, veljača 2020.

A Reprezentacija Roster

  • Roko-Leni UKIĆ
    Klub: Antibes Sharks
  • Roko ROGIĆ
    Klub: ERA Basketball Nymburk
  • Krešimir RADOVČIĆ
    Klub: Helios Suns
  • Krunoslav SIMON
    Klub: Efes Anadolu
  • Mateo DREŽNJAK
    Klub: Široki
  • Toni PERKOVIĆ
    Klub: Split
  • Marko RAMLJAK
    Klub: Cibona
  • Pavle MARČINKOVIĆ
    Klub: Split
  • Dominik MAVRA
    Klub: Zadar
  • Dominik MAVRA
    Klub: Zadar
  • Filip KRUŠLIN
    Klub: Cedevita Olimpija
  • Toni NAKIĆ
    Klub: Šibenka
  • Željko ŠAKIĆ
    Klub: BC Lietkabelis
  • Roko PRKAČIN
    Klub: Cibona
  • Hrvoje PERIĆ
    Klub: Allianz Pallacanestro Trieste
  • Miro BILAN
    Klub: Dinamo Sassari
  • Darko PLANINIĆ
    Klub: U-BT Cluj Napoca
  • Marin MARIĆ
    Okapi Aalstar

Stručni stožer

  • Veljko MRŠIĆ
    izbornik
  • Damir MULAOMEROVIĆ
    trener
  • Domagoj KUJUNDŽIĆ
    trener
  • Ivan PERINČIĆ
    trener
  • Slaven HLUPIĆ
    kondicijski trener
  • dr. Miran MARTINAC
    liječnik
  • Nikica ŠIŽGORIĆ
    fizioterapeut
  • Perica BULJUBAŠIĆ
    fizioterapeut
  • Vedran MODRIĆ
    skaut
  • Katarina MARTINOVIĆ
    psihologinja
  • Igor KOLARIĆ
    team manager

NBA Summer league Las Vegas

A Reprezentacija Roster

  • #32 | Roko ROGIĆ PG
    Datum rođenja: 25.09.1992.
    Visina: 185
  • #2 | Krešimir RADOVČIĆ PG
    Datum rođenja: 19.04.1997.
    Visina: 195
  • #18 | Roko BADŽIM SG
    Datum rođenja: 18.08.1997.
    Visina: 196
  • #26 | Luka BABIĆ SF
    Datum rođenja: 29.09.1991.
    Visina: 201
  • #11 | Mateo DREŽNJAK SG
    Datum rođenja: 08.03.1999.
    Visina: 196
  • #12 | Pavle MARČINKOVIĆ SF
    Datum rođenja: 06.05.1989.
    Visina: 197
  • #27 | Ivan RAMLJAK PF
    Datum rođenja: 09.08.1990.
    Visina: 203
  • #33 | Željko ŠAKIĆ PF
    Datum rođenja: 14.04.1988.
    Visina: 206
  • #17 | Domagoj VUKOVIĆ PF
    Datum rođenja: 29.10.1993.
    Visina: 206
  • #34 | Marin MARIĆ C
    Datum rođenja: 21.02.1994.
    Visina: 211
  • #6 | Marjan ČAKARUN C
    Datum rođenja: 27.04.1990.
    Visina: 204
  • #30 | Antonio VRANKOVIĆ C
    Datum rođenja: 28.10.1996.
    Visina: 213

Stručni stožer

  • MRŠIĆ Veljko
    Izbornik
  • KUJUNDŽIĆ Domagoj
    Pomoćni trener
  • PERINČIĆ Ivan
    Pomoćni trener
  • Dr. MARTINAC Miran
    Liječnik
  • ŠIŽGORIĆ Nikica
    Fizioterapeut
  • KOLARIĆ Igor
    Team manager

Kup Borislava Stankovića (Shenzen, Kina)

A Reprezentacija Roster

  • Rokom ROGIĆ
  • Mateo DREŽNJAK
  • Pavle MARČINKOVIĆ
  • Antonio VRANKOVIĆ
  • Krešimir RADOVČIĆ
  • Marin MARIĆ
  • Dario DREŽNJAK
  • David ŠKARA
    Josip BARNJAK
  • Karlo ULJAREVIĆ
  • Toni PERKOVIĆ
  • Mate VUCIĆ

Stručni stožer

  • Veljko MRŠIĆ – Izbornik
  • Domagoj KUJUNDŽIĆ – Pomoćni trener
  • Ivan PERINČIĆ – Pomoćni trener
  • Josip SAMARDŽIĆ – Liječnik
  • Igor KOLARIĆ – Team Manager
  • Perica  BULJUBAŠIĆ – Fizioterapeut
  • Katarina MARTINOVIĆ – Psihologinja

4Nations Cup (Kunshan. Kina) – B reprezentacija

B Reprezentacija Roster

  • Karlo Uljarević
  • Dario Drežnjak
  • Toni Perković
  • Josip Barnjak
  • Bruno Rebić
  • Jan Palokaj
  • Ivan Vrgoč
  • Lovro Buljević
  • Antonio Jordano
  • Mateo Čolak
  • Luka Tomas
  • Domagoj Proleta

Stručni stožer

  • Veljko Mršić – izbornik
  • Damir Rajković – trener
  • Srđan Helbich – pomoćni trener
  • Teddy Delač – kondicijski trener
  • Damir Bakarčić – fizioterapeut
  • Igor Kolarić – Team Manager
Skupna U20 Challenger

U20 Roster – 2022

  • 4  Andrej Matić
  • 5  Noa Svoboda
  • 6  Vito Kučić
  • 7  Leo Menalo
  • 8  Ivan Nazor
  • 9  Juraj Pleadin
  • 10 Tomislav Buljan
  • 11  Matej Bošnjak
  • 12  Krševan Klarica
  • 13  Ante Perkušić
  • 14  Mladen Tomašević
  • 15  Duje Damjanić

Stručni stožer

  • Tomas Ivan – glavni trener
  • Bagarić Marijan – pomoćni trener
  • Kralj Luka – pomoćni trener
  • Poljak Neno – liječnik
  • Milić Mihovil – fizioterapeut
  • Damjan Bruno – kondicijski trener
  • Erjavec Mladen – vođa puta
  • Radulović Zdravko – team manager
Team Photo U18 2022 Vs HUN

U18 reprezentacija – 2022.

  • Andrija Jelavić
  • David Pavin
  • Vigo Bart
  • Luka Krajnović
  • Vice Zanki
  • Leon Šljivarić
  • Mihael Kos
  • Ivan Bogdanović
  • Marko Vučić
  • Marino Dubravčić
  • Stellan Rajaofera
  • Ivan Matleković

Stručni stožer

  • Stipe Kuliš – trener
  • Bože Radoš – pomoćni trener
  • Roko Anzulović – pomoćni trener
  • Zvonimir Galovac – kondicijski trener
  • Domagoj Šumatić – fizioterapeut
  • Abdulah Couehne – liječnik
  • Zdravko Radulović – vođa puta
slika_reprezentacija

U17 – 2018 Roster

  • # | Škarica Roko
  • # | Šarić Viktor
  • # | Rudan Matej
  • # | Rašić Sandro# | Prkačin Roko
  • # | Perasović Ivan
  • # | Parlov Žarko
  • # | Paponja Filip
  • # | Gulin Ivan
  • # | Gnjidić Lovro
  • # | Gizdavčić Roko
  • # | Bošnjak Matej

Stručni stožer

  • Miljković Damir
    Izbornik
  • Erjavec Mladen
    Instruktor HKS-a
  • Repeša Dino
    Pomoćni trener
  • Galovac Zvonimir
    Kondicijski trener
  • Kos Krešimir
    Fizioterapeut
  • Dr. Samardžić Josip
    Doktor
HR Vs SRB EP Himna

U16 – 2022 Roster

  • Nino Žarković – Cibona
  • Tonko Škugor – Cedevita Junior
  • Dino Subašić – Koš Sarajevo
  • Roko Jemo – Split
  • Petar Miović – Dubrovnik
  • Dominik Dolić – Bayern
  • Ivan Volf – Bayern
  • Vito Perković – Zadar
  • Michael Ružić – Zadar
  • Martin Krešić – Ribola Kaštela
  • Ivan Jurić – Furnir
  • Josip Pavković – Cibona

Stručni stožer

  • Ivan Perinčić – trener
  • Gordan Giriček – pomoćni trener
  • Mario Štirjan – pomoćni trener
  • Davor Puljić – fizioterapeut
  • Antonio Buzolić – kondicijski trener
  • Darko Kunce – vođa puta
U15 Litva-HR1 21-6-19

U15 Roster – turnir u Litvi

  • LUKA KRAJNOVIĆ
  • FLORIJAN SABLJIĆ
  • LOVRO PRKAČIN
  • MIHAEL TOMIĆ
  • STIPE DUGANDŽIĆ
  • MARKO VUČIĆ
  • JURAJ BRAJČIĆ
  • ŠPIRO PAVE ALFIREVIĆ
  • MARKO VIDUKA
  • ANTE KVESIĆ
  • FRANE BUTORAC
  • NIKO ANDRILOVIĆ

Stručni stožer

  • MLADEN ERJAVEC – trener i instruktor HKS-a
  • STIPE ŠARLIJA – pomoćni trener
  • DAMIR VUJANOVIĆ – pomoćni trener
Slovenia Ball 2022 Team Photo

U14 Roster – 2022.

  • Marko Petrić – Orange Academy
  • Šime Grbin – Zadar
  • Gabrijel Menđušić – Šibenka
  • Frane Zovko – Split
  • Josip Santro – Tomislav
  • David Erjavec – Cedevita Junior
  • Tomislav Vučković – Cedevita Junior
  • Lovro Šimundža – Cibona
  • Roko Grašo – Cedevita Junior
  • Ante Garac – Cibona
  • Rino Brodar Tomljanović – Cibona
  • Marko Gašparac – Bosco
  • Matija Bačani – Grafičar
  • Marin Cvitković – Bosco

Stručni stožer

  • Darko Kunce – trener
  • Toni Biočić – pomoćni trener
  • Tomislav Horvat – pomoćni trener
  • Tomislav Jelinčić – fizioterapeut
  • Josip Milaković – vođa puta

Ženske reprezentacije

Team Photo Zabok

A Reprezentacija (Ž) Roster – kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2023

  • IVANA DOJKIĆ – Virtus Segafredo Bologna, Italija
  • MATEA TADIĆ – Piestanske Cajky, Slovačka
  • ANA PETRAK – ŽKK Medveščak
  • CARMEN MILOGLAV – ŽKK Ragusa
  • NIKA LOKICA – KA Žana Lelas
  • ANĐELA MARIĆ – Rheinland Lions, Njemačka
  • MIA MAŠIĆ – Perfumerias Avenida, Španjolska
  • IVA SLONJŠAK – Union Feminine Angers Basket, Francuska
  • KLAUDIA PERIŠA – A.S.D. Pallacanestro Femminile Broni 93, Italija
  • ANA-MARIJA BEGIĆ – Arka Gdynia, Poljska
  • DORJA IVA ŽAJA – KK Trešnjevka 2009
  • ANDRIJANA CVITKOVIĆ– Ibaeta De Balocesto San Sebastian, Španjolska
  • NINA DEDIĆ – A.S.D. – Pallacanestro Femminile Broni 93, Italija
  • PATRICIA BURA – MBK Ružomberok, Slovačka

Stručni stožer

  • Stipe Bralić – izbornik
  • Iva Borović Gregov – pomoćna trenerica
  • Korana Longin – pomoćna trenerica
  • Ivana Mikulčić – kondicijska trenerica
  • dr. Bernard Budimir – liječnik
  • Domagoj Rezo – fizioterapeut
  • Danira Bilić – predsjednica Stručnog savjeta za žensku košarku
  • Tatjana Jacović – Instruktorica HKS-a
  • Igor Kolarić – Team manager
Odlazak Na EP 08 07 22

U20 (Ž) Roster – 2022.

  • Strilić Lina
  • Ljubos Jelena
  • Jurič Kristina
  • Perić Patricija
  • Terze Marta
  • Crnjac Monika
  • Bešlić Lana
  • Zvocak Helena
  • Kurdija Nika
  • Galunić Helena
  • Papić Lucija
  • Maršić Lea

Stručni stožer

  • Matić Cvetana – Trenerica
  • Mikulić Marina – Pomoćna trenerica
  • Markulak Benjamin – Pomoćni trener
  • Jović Tonći – Kondicijski trener
  • Škaro Lucija – Fizioterapeutkinja
  • Ivančić Matija – Liječnik
  • Vukičević Branka – Vođa puta
U18z EP Himna

U18 (Ž) Roster – 2022.

  • Nika Rodek
  • Dorja Iva Žaja 
  • Vivien Nejašmić
  • Lucija Banović 
  • Sara Deidda 
  • Nina Novak
  • Ivona Jakovljević
  • Ani Putica
  • Katia Nekić
  • Franka Ćuklin 
  • Lucija Milković
  • Karolina Škare 

Stručni stožer

  • Dean Nemec – trener
  • Marin Mijaljević – pomoćni trener
  • Monika Bosilj – pomoćni trener
  • Tin Juričić – kondicijski trener
  • Lana Brčić – fizioterapeut
  • Željko Ciglar – vođa puta
Skupna EP

U16 (Ž) Roster – 2022.

  • Petra Božan (KAŽL)
  • Tonka Jakšić (KAŽL)
  • Ella Majstorović (Ragusa)
  • Josipa Milković (Šibenik)
  • Gina Nikola Pirjak (Vodice)
  • Viktoria Rogić (ARX Crikvenica)
  • Andrea Stanković (Brod)
  • Jelena Brkičić (Medveščak)
  • Zara Valčić (Trešnjevka)
  • Lena Bilić (Trešnjevka)
  • Hana Arnautović (Trešnjevka)
  • Hana Budimir (Zagreb)

Stručni stožer

  • Tatjana Jacović – trenerica
  • Dražen Rimarčuk – pomoćni trener
  • Krešimir Kozlevčar – pomoćni trener
  • Lucia Radošević – kondicijska trenerica
  • Kristina Zdjelar – fizioterapeutkinja
  • Vanja Petrović – liječnica
  • Stipe Bralić – vođa puta
Slovenia Ball ž 2022 Naslovna

U14 (Ž) Roster – 2022.

  • Iva Medić – Medveščak
  • Leona Dobra – Akademija Anđa Jelavić
  • Nika Gažić – Zagreb
  • Andrea Milat – Ragusa
  • Dolores Stabile – Ragusa
  • Iva Šoš – Podravac
  • Ivana Pogorelić – KAŽL
  • Lori Zlatoper – Šibenik
  • Nina Bilić – KAŽL
  • Una Majstorović – Ragusa
  • Sara Obratov – Vodice
  • Lola Stipić – Zadar
  • Iva Tabak – Split
  • Maja Džidžić – Rama
  • Ines Sulejmanović – Bosna XXL Bihać

Stručni stožer

  • Alma Majstorović, trenerica
  • Ana Vrsaljko, pomoćna trenerica
  • Anita Rade, pomoćna trenerica
  • Domagoj Sumatić, fizioterapeut