HT Premijer ligaPrva Muška Liga

Prva muška liga (završnica doigravanja): Cedevita Junior povela u finalnoj seriji

CEDEVITA JUNIOR – DINAMO ZAGREB 85:75 (21-23, 25-15, 13-20, 26-17)

Košarkaši Cedevite Junior slavili su u prvom susretu finalne serije doigravanja za prolaz u HT Premijer ligu protiv Dinama Zagreb 85:75 (21:23, 25:15, 13:20, 26:17) na svom terenu u Domu košarke Cedevita te u seriji do dvije pobjede vode s 1-0. Uzvrat je na programu u srijedu od 20:15 u KC Dražen Petrović. Očekivano, finale je ponudilo sjajnu košarku, čvrstu, na razini HT Premijer lige. Neizvjesna i izjednačena 1. četvrtina, vodstvo Cedevite Junior u drugoj i +8 na poluvremenu. Dinamo se ne predaje i vraća u utakmicu u 3. četvrtini i vodstvo gostiju početkom četvrte 61:63. No, onda Cedevita Junior ubacuje u brzinu više, odlučni su i precizni prije svih Smajlagić i Krstanović koji pogađaju u serijama i pitanje pobjednika riješeno je prije završnice.

Kod Cedevite Junior Sven Smajlagić 22 koša, 3 skoka, 2 asistencije i 2 ukradene lopte, Petar Ogrizović 15 koševa, 4 skoka, 2 asistencije, 1 ukl, 1 blokada, David Ušić 11 koševa, 7 skokova, 1 asist, Stipe Krstanović 10 koševa, 7 skokova, 1 asist, 1ukl. Kod Dinama najbolji Delić s 18 koševa, 11 skokova, 3asistencije i 2 blokade.