FAVBET Premijer liga: Zabok slavio protiv Cibone i izborio majstoricu za polufinale

ZABOK – CIBONA 73:70 (10:11, 22:17, 23:23, 18:19)

U tvrdoj i borbenoj utakmici, pravom košarkaškom „ratu“  pred 1.000 gledatelja Zabok je u uzbudljivoj završnici došao do pobjede nad Cibonim rezultatom 73:70, te na taj način izjednačio u seriji za polufinale i izborio „majstoricu“ u Zagrebu koja će odlučiti tko će u polufinalu na Split. Obje su momčadi dale sve od sebe, od početka je to bila bespoštedna borba za svaku loptu, s jakim obranama.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 32:28. Ni jedna se momčad nije uspjela ozbiljnije odvojiti. Kod Zaboku su u prvom dijelu potegnuli Cinac s 8 koševa i 7 skokova i Savić sa 7 koševa, dok je kod Cibone Aranitović postigao 8, a Radovčić i Majcunić po 7. Na neki se način nazirala izjednačena završnica.

Zabok je nastavak otovrio tricom Neala (35:28), a poslije trice Savića u 24. minuti prvi je i zadnji puta došao do dvoznamenkastog vodstva (42:32). No probudio se Perasović, Cibona je vrlo brzo odgovorila serijom od 7:0 (42:39). Na Perasovića se s nekoliko lijepih akcija nadovezao nadareni Katanović, Cibona se približila na 50:49, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo s prednošću Zaboka od 55:51.

U zadnjoj četvrtini odlično su napadački otvorili Cinac na jednoj i Perasović na drugoj strani. Poslije vodstva Zaboka u 35. minuti od 60:59, Cibona radi seriju od 5:0 i  nepune tri minute prije kraja ima četiri koša viška (60:64). Važnu tricu tada postiže Savić, Neal je precizan s linije slobodnih bacanja i Zabok je minutu i pol prije kraja ponovno u vodstvo (65:64). Dvorana je proključala, konačno je Zabok imao pravu potporu navijača, a odlični su bili i navijači Cibone. Radović nakratko vraća Cibonu u vodstvo (65:66), odamh u idućem napadu uzvraća Savić (67:66). Samo 17 sekundi prije kraja Savić pogađa jedno slobodno bacanje za 72:68. Mladi Pavković na drugoj strani promašuje dva slobodna bacanja, no Majcunić krade loptu Kosiju i daje za Radovčića koji pet sekundi prije kraja polaže za 72:70. Odgovornost preuzima Neal i pogđa jedno bacanje za konačnih 73:70 i veliko slavlje Zaboka.

S 22 koša, te po 5 skokova i asistencija Zabok je u ovoj utakmcii predvodio Nickolas Neal. Emil Savić upisao je 16 koševa uz 4 skoka, a Dino Cinac 15 koševa i 8 skokova. Cibonu su s po 15 koševa predvodili Radovčić, Aranitović i Majcunić, s time da je Radovčić upisao i 7 skokova, a Aranitović 6.

ZABOK: Sikirić, Neal 22 (5-6), Cinac 15 (5-6), Tomić, Antonić, Savić 16 (1-2), Črnjević 2, Rebić 6 (1-1), Borovčak, Cvitanović 5, Kosi 3 (1-2), Buljević 4 (0-1). TRENER: Ivan Tomas

CIBONA: Radovčić 15 (1-1), Perasović 12 (2-2), Majcunić 15 88-8), Pavković 4 (0-2), Crnogorac, Aranitović 15 (2-3), Ferderber, Krizmanić, Grubić, Katanović 9 (3-3). TRENER: Dino Repeša

Tekst: T. Zrinšćak/KK Zabok, FOTO: Mladen Ban