Jedinstvena kadetska ligaMlađe kategorije

JKL (17. kolo): Cedevita Junior nadigrala Šibenku

CEDEVITA JUNIOR – ŠIBENKA 100:80 (24:22, 24:22, 24:16, 28:20) 

Košarkaši Cedevite Junior svladali su u 17. kolu Jedinstvene kadetske lige goste iz Šibenika rezultatom 100:80.

Iako konačan rezultat to ne sugerira, prava bitka se vodila tri i pol četvrtine u Domu košarke. Šibenka je cijelo prvo poluvrijeme bila u priključku i na odmor se otišlo s 48:44, a u trećoj dionici gosti su čak i nakratko poveli (58:59). Juniori su tada smirili napad, podigli agresivnost u obrani i kroz nekoliko dobrih posjeda preokrenuli momentum – Vlaić i Stošić donijeli su poene, Seba i Popović završavali napade, pa se u zadnjih deset minuta ušlo s 72:60.

Početkom četvrte Šibenka je još jednom zaprijetila i spustila na 74:65, no tu Cedevita Junior lomi utakmicu. Vujić pogađa važnu tricu, Popović i Seba nastavljaju kažnjavati ulazima i iz reketa, a domaći kroz pritisak na loptu i brze poene odlaze na najvećih +20 i mirno privode susret kraju.

Najefikasniji kod Cedevite Junior bio je Roko Popović s 26 poenaRoni Seba dodao je 22, a Šime Vlaić 16. Šibenku je predvodio Vito Šarin s 25 poena, uz Rafaela Grubišića (16), te Tina Jurića i Vittorija Stančića s po 13.
Nenad Kukić, Cedevita Junior: “Bila je to tvrda utakmica veći dio vremena i Šibenka je zasluženo držala priključak. U trećoj i početkom četvrte smo podigli intenzitet u obrani, smanjili pogreške i tu smo prelomili susret. Zadovoljan sam reakcijom momčadi kad je bilo najteže, ali imamo još stvari za popraviti prije završnice.”
Anđelko Matov, GKK Šibenka: “Bez komentara.”

KK Cedevita Junior 

Sličan sadržaj