Jedinstvena muška pretkadetska ligaMlađe kategorije

Rezultati 1. dana turnira JPKL u Crikvenici: Zadar osigurao F4, slavio i Kastav

KK Kraljevica – KK Zadar 49:64 (17:9, 17:20, 3:22, 15:13)

Kraljevica: Vujčić 23, Zabavnik 5, Strahija 2, Družeta 3, Haler, Nuši, Vrcan 7, Kostelac 9, Rogić, Burić. Trener: Nikolić

Zadar: Gambiroža 9, Baričević 20, Mitrović, Jerak, Kotrulja, Bulat K., Bačić 6, Bulat B., Hrvatin, Kolić 6, Žunić 4, Vidaković 19. Trener: Bais

Domaća ekipa bolje je otvorila utakmicu te do poluvremena uspjela zadržati vodstvo od 2 poena. Nakon odmora, gosti furiozno otvaraju treću četvrtinu te do kraja ne dozvoljavaju domaćinu koš iz igra te dobivaju treću četvrtinu sa nestvarnih 22-3. Pokušali su se domaćini vratiti u posljednjoj četvrtini međutim zaostatak je bio prevelik te gosti odnose pobjedu vrijednu plasmana na Final 4.

KK Kastav – GKK Šibenka 71:61 (21:11, 12:14, 20:14, 18:22)

Kastav: Pepelar 17, Krmpotić, Jarkovački, Tešić, Brunjak, Kvakić 9, Kajfeš, Bajt 11, Barković, Božić 3, Rubeša 22, Suden 9. Trener: Tončinić

Šibenka: Zlatoper 2, Jurić 3, Mrša, Viljac 2, Stančić 23, Šarić N. Slamić 2, Suton, Šarin V. 13, Grubišić 2, Jelovčić 12, Bratić 2. Trener: Klisović

Odlično otvaranje utakmice za Kastav koji se u prvoj četvrtini odvaja na dvoznamenkastu prednost. Gosti u drugoj četvrtini uspijevaju popraviti svoju igru, međutim na poluvrijeme se odlazi sa +8 za Kastav. Sjajnim otvaranjem treće četvrtine Kastavci se ponovo odvajaju te do kraja kontroliraju utakmicu i ne dozvoljavaju gostima da se vrate na jednoznamenkasti zaostatak.