Jedinstvena pretkadetska liga

JPKL: Zadru neviđena drama protiv Mrava, Cibona bez problema nadigrala Šibenku

4. TURNIR – JEDINSTVENA PREDKADETSKA LIGA

AKADEMIJA MRAV – KK ZADAR 74:75 (27:26, 9:15, 16:14, 16:13, 6:7)

U prvoj utakmici četvrtog turnira Jedinstvene pretkadetske lige Zadar je u drami nad dramama slavio protiv Košarkaške akademije Mrav nakon produžetka 74:75-

Otvaranje susreta ponudilo nam je brzu i lepršavu igru s obje strane, dosta brzih kontri i polukontri što nam na kraju rezultat pokazuje  27:26 za Mrave.

U nastavku susreta obje ekipe su usporile tempo što je bilo za očekivati nakon bogate predstave u prvoj četvrtini. Zadrani su uspostavili svoju igru te pogođenim vanjskim šutovima otišli na odmor +5 (36:41)

Drugo poluvrijeme ulazi se u brzini više za oba dvije ekipe, ali Zadrani uspijevaju zadržati blagu prednost koju su stekli u drugoj četvrtini +3 (52:55) U posljednjoj četvrtina susreta zakuhala se igra s obje strane što smo i očekivali. Infarktna završnica na kraju je otišla u produžetak 68:68 u kojem su slavili Zadrani  74;75

Najbolji pojedinac kod domaćina: Ante Perić 20 PTS, 12 R, 3 AS

Najbolji pojedinac kod gostiju: Luka Bičić 32 PTS, 12 R, 2 AS

Rajko Vidaković – trener KK Zadar

Tomislav Milković – trener KA Mrav

KK CIBONA – GKK ŠIBENKA 90:62 (21:20, 25:11, 18:12, 26:19)

U drugom susretu Cibona je ostvarila uvjerljivu pobjedu nad Šibenkom.

Otvaranje susreta bilo je dosta izjednačeno, igralo se koš na koš bez pravih obrana. Rezultat prve četvrtine 21:20 za Cibonu.

Druga četvrtina krenula je u istom ritmu, egal utakmica, tek krajem četvrtine Cibosi nešto agresivnijom obranom i uz par lakih poena odlaze na odmor +15 (46:31). Otvaranje drugog poluvremena došlo je do fizičkog pada u igri kod Šibenčana što su Cibosi dobro iskoristili te povećali svoju prednost na +21 (64:43).

U zadnjoj četvrtini susreta, Cibona je rutinski privela utakmicu kraju bez većih problema +28 (90-62).