Jedinstvena kadetska liga

JKL: Split u završnici slomio Stoju

SPLIT – STOJA 81:72 (24:17, 16:18, 13:20, 28:17)

Split je 15. kolu Jedinstvene kadetske lige na Gripama svladao Stoju iz Pule s 81:72 (24:17, 16:18, 13:20, 28:17). Bila je to izjednačena utakmica do posljednjih trenutaka u kojoj su “Žuti” ritmom i kvalitetnom obranom slomili otpor gostiju. Kad Splita prvi strijelac bio je Karlo Vidović s 20 poena, a Matej Jukić ostvario je “double-double” učinak (12 poena, 11 skokova)..– Dobra utakmica, dva puta smo imali osjetniju prednost, ali Stoja se kvalitetom dva puta vratila. Tek u posljednjoj četvrtini, igrom u obrani okrenuli su utakmicu u našu korist – kazao je trener Splita Luka Škeva.U redovima gostiju Petar Ivančić je ubacio 19 poena, imao 16 skokova, a Roko Cetina ubacio je 23 poena.– Čestitam domaćinu na pobjedi, nismo se adaptirali na njihovu agresivnost. Mi smo bili u skraćenom rosteru, teško je odigrati 40 minuta sa sedam igrača – – kazao je Stojin trener Mario Lukin.