Jedinstvena kadetska liga

JKL: Važna pobjeda Cibone, Osijeku slavonski derbi

BOSCO – CIBONA 76:84 (20:19, 23:20, 22:16, 11:19)

U utakmici 16. kola Jedinstvene kadetske lige Cibona je kao gost slavila kod Bosca 74:82.

Bosco je u izvrsnoj rezultatskoj formi (četiri uzastopne pobjede) i odličnom raspoloženju ugostio Cibonu u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi (16. kolo Jedinstvene kadetske lige). Jednima i drugima trebala je pobjeda, koja bi širom otvorila vrata prema završnom turniru za mlađe dobne kategorije.

Domaćin je sjajno ušao u dvoboj te preko Vite Čretnog i Marata Kosa poveo 5:0. Nakon trice Karla Križanca (5:3) praktički se igralo koš za koš, a kod rezultata 18:12 gosti su napravili seriju 17:2 i prvu četvrtinu zaključili sa +9 (20:29).

U drugoj četvrtini Bosco je čak bio ravnopravan što se rezultata tiče, ali Cibona je na odmor otišla sa +6 (43:49). Za prvo poluvrijeme istaknuli su se Kos sa 18 koševa kod Bosca te Zvonimir Kujundžić i Križanac sa 12 poena kod Cibone.

Treća četvrtina bila je neizvjesna i zanimljiva u rezultatskom smislu (65:65).

Pitanje pobjednika riješeno je u zadnjih deset minuta. Tu je Cibona dokazala svoju kvalitetu i zasluženo došla do slavlja, kojim je praktički osigurala prvo mjesto u poretku uoči završnice. S druge strane, Bosco je ovim porazom prekinuo niz od četiri trijumfa zaredom (Vrijednosnice Osijek, Stoja, Međimurje, Marsonia), ali još uvijek ima izglede da se plasira među četiri najbolje ekipe u kadetskoj konkurenciji.

Kos sa 26 za Bosco i Josip Pavković sa 20 ubačaja za Cibonu bili su prva imena u rubrici strijelaca.

Matej Kalem za KK Bosco

VROS – MARSONIA 74:65

U 16. kolu JKL u dvorani Gradski vrt sastale ekipe KK Vrijednosnice Osijek i KK Marsonia. Prva četvrtina je završila u egalu, a zatim kadeti Vrijednosnica stvaraju prednost koju održavaju tijekom cijelog susreta. Slavonski derbi i ovaj put odnose mladi Brokeri. Čestitke ekipama na zalaganju, a kadetima Vrijednosnica i na pobjedi.