Jedinstvena kadetska liga

Jedinstvena kadetska liga (2. kolo): Vindija slavila kod Sonika, Zadar bolji od Cedevite Junior

KK SONIK PUNTAMIKA – KK VINDIJA 65 : 92 (17-16, 13-22, 21 -26, 14-28)

14 minuta trajala je Sonik Puntamika u ovoj utakmici. Nakon uvodne četvrtine Puntamičani imaju minimalnu prednost 17 : 16. U nastavku dosta nervoze sa obje strane tako da 2 minute nema koša ni na jednoj strani. Tricom Pavina i polaganjem Muženjaka Sonik ima prednost koju anulira Pavlic sa 2 ubačaja i rezultat je u egalu 22:22.

Nakon toga gosti rade seriju 8 :0 za 32:24 i na poluvremenu održavaju tih 8 poena viška (30:38).

U trećoj četvrtini gosti se još malo približavaju  zadanom cilju te je rezultat (51 : 64). Energetski ispražnjeni domaćini ne uspijevaju se vratiti u igru te na kraju Vindija zasluženo odnosi puni plijen i visoku pobjedu (65 : 92) iz legendarnog „hrama košarke“ dvorane Jazine.

Kod domaćih većinu koševa ekipe postigli su Pavin (21), Muženjak ( 17 ) i Brajčić ( 15 ) dok trojac gostiju iz Varaždina Pavlic (34) , Čevra (19) i Sajku (19) postižu više poena nego cijela momčad domaćina.

KK CEDEVITA JUNIOR – KK ZADAR 99:111 (22:29, 28:21, 20:30, 29:31)

Košarkaši Zadra slavili su u Domu košarke Cedevita u 2. kolu Jedinstvene kadetske lige svladavši Cedevitu Junior 99:111. Bolje su gosti otvorili utakmicu no kadeti Cedevite Junior povezali su igru u obrani i napadu te došli do izjednačenja 36:36 nakon 4 minute igre u 2. četvrtini. U međuvremenu je zbog reakcije s klupe isključen domaći trener Anđelko Matov te je momčad do kraja utakmice vodio pomoćni trener Bože Radoš. Domaći su u konačnici i poveli u nekoliko navrata a poluvrijeme je završilo s neodlučenih 50:50. U nastavku, Zadar je stalno vodio do desetak razlike, no u samoj završnici Cedevita Junior se primaknula na samo -3 (96:99) 2 i pol minute do kraja. Ipak, Zadar je koncentrirano okončao susret jer pokušaji trica domaćina i preokreta rezultata u kratkom vremenu nisu bili uspješni. Kod pobjednika Krševan Klarica je ubacio 34 koša uz 7 skokova i asistenciju dok su domaće predvodili Andre Skelin sa 30 koševa, 12 skokova, asistencijom i 3 ukradene lopte i Vice Zanki sa 26 koševa, 8 skokova, 4 asistencije. krađom i blokadom.

Bože Radoš, pomoćni trener Cedevite Junior: “Izuzetno borbena momčad Zadra pobijedila je na agresiju i napadački skok. Jednostavno su imali više motiva za pobjedu.”

Marko Selin, trener Zadra: “Očekivali smo da će biti teška utakmica, nama su falila dva stožerna igrača iz petorke, a ovi momci koji su ih zamijenili odigrali su na gornjoj granici mogućnosti, dali su sve od sebe. Mislim da smo zasluženo pobijedili, a čestitao bih i momcima iz Cedevite Junior, vidim da im je dosta teško pao poraz, borili su se, dali sve od sebe i mislim da si nemaju što zamjeriti. Danas smo pobijedili mi, slijedeći će put oni, sport je takav.”