Reprezentacije 🇭🇷U20

VIDEO/FOTO: Mlada reprezentacija na otvaranju Europskog prvenstva poražena od Litve

LITVA – HRVATSKA 86:67 (20:17, 23:9, 26:24, 17:17)

Mlada reprezentacija Hrvatske do 20 godina porazom je otvorila Europsko prvenstvo divizije A u Heraklionu u Grčkoj. U susretu 1. kola od momčadi trenera Jeronima Šarina bolja je bila Litva (67-86).

Izjednačena prve četvrtina završila je vodstvom Litve 17-20. Otvaranje druge je prelomilo utakmicu. Litavci rade seriju 9-0, odlaze na +12 (17-29) i preuzimaju kontrolu igre u svoje ruke. Do poluvremena njihova je prednost narasla do +17 (26-43), a u trećoj četvrtini narasla i do +25 (40-65).

Do ulaska u posljednju dionicu Hrvatska je smanjila zaostatak na 50-69. U završnih deset minuta Litva je imala kontrolu događanja na parketu, rezultatski se držala plusa od dvadesetak poena i mirno privela susret kraju.

“Litva je bila bolja, a ta agresivnost koju su nametnuli u drugoj četvrtini i ratnička obrana posljedica su njihove bolje prilagodbe kriteriju sudačkih procjena što je rezultiralo velikom razlikom na kraju prvog poluvremena. Nismo uspjeli smanjiti zaostatak zbog puno izgubljenih lopti i dekoncentracije u napadu. Ovo je turnirski sustav natjecanja, moramo se okrenuti prema Poljskoj, utakmici koja dolazi vrlo brzo nakon Litve. Moramo napraviti sve da pokušamo dobiti Poljake’, rekao je nakon utakmice trener Jeronimo Šarin.

Duje Brala je postigao 12 poena uz 5 skokova i 4 asistencije. Zvonimir Ivišić je također zabio 12 poena uz 4 skoka, a Mihael Kos je postigao poen manje uz jednak broj skokova.

U drugom kolu, u nedjelju s početkom u 15 sati, Hrvatska se sastaje s Poljskom koja je u subotu izgubila od Grčke 67-72.