Reprezentacije 🇭🇷U20

EP U20: Majdak i Dolić predvodili Hrvatsku do pobjede nad Njemačkom i 7. mjesta

HRVATSKA – NJEMAČKA 91:87 (23:28, 25:24, 27:16, 16:19)

Mlada hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina osvojila je sedmo mjesto na Europskom prvenstvu u Ljubljani. Hrvatska je nakon velike pobjede nad Češkom u osmini finala te dva tijesna poraza, od Francuske u četvrtfinalu u produžetku te Turske na jednu loptu u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta, slavila protiv Njemačke 91:87.

Njemačkoj je pripala prva četvrtina (23:28). U drugoj Hrvatska stabilizira igru i preuzima vodstvo (40:34), no u završnici poluvremena gubi ritam pa protivnik nakon 20 minuta ima vodstvo 48:52. U trećoj četvrtini naši su dečki odigrali najkvalitetnije te otišli na +7 (75:68). Njemačka je u zadnjoj četvrtini prvo izjednačila pa i povela (75:77). Dino Subašić je prvi reagira na ovu situaciju, priključio mu se Filip Majdak da bi Dominik Dolić zabio završnih osam poena za pobjedu 91:87.

Dolić je susret završio s 23 poena i 5 asistencija, dok je Majdak uz 18 poena imao i 7 skokova

Hrvatska je na prvenstvu pokazala kvalitetu, ispunila osnovni cilj, a to je ostanak u A diviziji, i samo su je nijanse dijelile od borbe za odličja.

Čestitke igračima i stručnom stožeru predvođenog prvim trenerom Petrom Babićem na dostojanstvenom branjenu boja Hrvatske.


Foto: FIBA

 

 

Sličan sadržaj