Reprezentacije 🇭🇷U16 (ž)

U16 (ž) na EP: Hrvatskoj poraz od Finske u neizvjesnoj završnici, slijedi razigravanje od 5. do 8. mjesta

FINSKA – HRVATSKA 79:78 (22:21, 21:14, 20:29, 16:14)

Ženska U16 reprezentacija Hrvatske poražena je u neizvjesnoj utakmici od Finske u četvrtfinalu Europskog prvenstva A divizije rezultatom 79:78. Finskoj reprezentaciji tako slijedi polufinale Europskog prvenstva, dok će Hrvatska igrati razigravanje od 5. do 8. mjesta.

Ostanak u A diviziji kadetkinje su osigurale još u prošlom susretu pobijedivši reprezentaciju Belgije, no u ovom ogledu neizvjesnost je trajala do samoga kraja tko će proći dalje u polufinale.

U prvoj četvrtini vodstvo reprezentacija izmjenjivalo se iz minute u minutu te se vodila borba koš za koš, dok su se značajnije razlike odvile u drugoj dionici kada je Hrvatska nekoliko minuta bila bez ostvarenog koša i time dala Finskoj prostora za rezultat 28:21. Nekoliko promašenih trica i šuteva ostavljali su Hrvatsku u zaostatku te su igračice Tatjane Jacović na veliki odmor otišle s 43:35.

Posljednje minute igre donijele su pravu dramu budući da je Hrvatska bila za petama Finskoj od početka drugog poluvremena te se Finska nije mogla potpuno rezultatski odvojiti. Reprezentacija Hrvatske držala je 17 sekundi prije kraja rezultat 77:78 kada Eevi Seppa ostvaruje dva slobodna bacanja i pogađa oba za konačnu pobjedu Finske 79:78.

U redovima hrvatske reprezentacije istaknula se Olivia Vukosa s 24 poena, 23 skoka i 3 blokade, a slijedile su je potom Lena Bilić s 17 poena, 5 skokova i 10 asistencija te Lea Vukić s  postignutih 19 poena i 5 skokova.

Hrvatska će se u razigravanju od 5. do 8. mjesta susresti s reprezentacijom Mađarske. Utakmica je na rasporedu 18.8. s početkom u 13 sati.