Reprezentacije 🇭🇷

U20 Ž: Portugal još jednom nadigrao Hrvatsku

HRVATSKA – PORTUGAL  37:54 (12:9, 7:13, 6:15, 12:17)

Ženska U20 reprezentacija poražena je i u drugoj pripremnoj utakmici uoči nastupa na Europskom prvenstvu Divizije B od Portugala u Slavonskom Brodu. Gošće su bile bolje 37-54.

Nakon jučerašnjeg poraza od istog protivnika koji je svoje obrise imao već u prvoj četvrtini, Hrvatice su večerašnji susret otvorile odlučnije i kvalitetnije i povele 7-0. Portugal je brzo uspostavio ravnotežu, u drugoj četvrtini serijom 9-0 poveo 12-18, ali do odmora bila je to rezultatski i košarkaški gledano potpuno izjednačena utakmica (19-22) s puno pogrešaka s obje strane.

Čvrste obrane, neprecizne ruke i izgubljene lopte obilježile su i početak treće četvrtine. Potrajalo je do do 24. minute i rezultata 22-27 kada kreće serija gošći koja se zaustavlja na 22-33. U utakmici na malo poena, pokazat će se da su to bili i ključni trenuci. Do ulaska u posljednju četvrtinu ta je prednost porasla na +12 (25-37).

Četvrta dionica bila je privođenja posla kraju. Istina, Hrvatska se prišuljala na 34-42 i imala tri i pol minute za eventualno uvođenje utakmice u dramatičnije vode, no Portugalke su preko Caregosse (3) i Barreto (4) u tren oka stigle do +15 (34-49) čime su zatvorile utakmicu.

Igračice trenerice  Cvetane Matić očekuju još dvije provjere do početka Europskog prvenstva Divizije B u Skoplju i to u Velikoj Goricprotiv reprezentacije Turske (30. lipnja i 1. srpnja).

Prvenstvo počinje 9. i traje do 17. srpnja. Hrvatska nastupa u skupini C u kojoj su Rumunjska, Kosovo, Crna Gora i Sjeverna Makedonija.