Reprezentacije 🇭🇷Seniorke

REPREZENTACIJA (Ž): Na turniru u Grčkoj Srbija odnijela pobjedu tek u produžetku

HRVATSKA – SRBIJA 88:91 (12-21, 19-24, 22-23, 21-11, p. 9-12)

Hrvatska je odličnom utakmicom završila svoj ljetni ciklus priprema. Posljednjeg dana prijateljskog grčkog turnira posvećenog nedavno preminuloj Vasso Beskaki europske prvakinje iz Srbije svladale su Hrvatsku s 91:88 tek u produžetku.

Srbija je bila u vodstvu veći dio susreta, no ono što valja apostrofirati jest da su hrvatske reprezentativke pod vodstvom izbornika Stipe Bralića, unatoč zaostatku od 19 poena, uspjele preokrenuti situaciju i izboriti se za produžetak.

Izabranice Marine Maljković bolje su otvorile zahvaljujući Ivani Raca koja je u prvih deset minuta postigla 8 koševa i dovela Srbiju u blago vodstvo za kraj prve četvrtine (21:17). Srbija je u drugoj četvrtini nametnula svoj ritam, razlika se počela povećavati, dosegnuvši i 19 poena (43:24 i 45:26). Ipak, s dvije trice (Borić, Periša) i polaganjem (Borić) Hrvatska je smanjila zaostatak na 45:36.

Početkom drugog poluvremena Hrvatska se približila na pet poena razlike (47:42), a Srbija je reagirala i košem Ivane Raca stigla do razlike od 12 poena (68:56). Ni tada Hrvatska ne odustaje. U fantastičnoj četvrtoj dionici Hrvatska je povela (70-69), nastavila napad i zahvaljujući trojcu Borić-Mandić-Lazić držala utakmicu u egalu da bi zvuk sirene stigao na 79:79.

U dodatnih pet minuta Raca i Đorđević dale su Srbiji šest poena (88:82), da bi Hrvatska 49 sekundi do kraja smanjila na 88:86. Raca pogađa s linije za tri poena za 91:86, a Hrvatska je slobodnim bacanjima Mihaele Lazić tek smanjila na 91:88, što se i upisalo kao konačan rezultat.

Mihaela Lazić je ponovno odigrala nevjerojatnu utakmicu upisavši ukupno 19 poena i 6 asistencija. Klaudia Periša i Sara Borić su dodale po 14 poena, dok je Mia Vukšić postigla 12. Double-double učinak je upisala Patricia Bura s 10 poena i 10 skokova. Najbolja u reprezentaciji Srbije bila je Ivana Raca s 22 poena.

Nastavak kvalifikacija za Europsko prvenstvo slijedi u studenom ove godine. Hrvatska će odigrati tek jednu utakmicu – 27. studenog protiv Bugarske.