Reprezentacije 🇭🇷U16

U16 reprezentacija: 8. mjesto na Europskom prvenstvu

U posljednjoj utakmici EP-a u Udinama Hrvatska je upisala poraz od Srbije s 81:99 (23-16, 19-26, 13-33, 26-24)

U posljednjoj utakmici U16 Europskog prvenstva u Udinama, u utakmici koja srećom nije imala rezultatskog značaja, Hrvatska je upisala poraz od reprezentacije Srbije s 81:99 (23-16, 19-26, 13-33, 26-24). Time je u konačnom poretku zauzela 8. mjesto na ovogodišnjem prvenstvu.

Ponovno je tek jedna četvrtina odlučila o pobjedniku. Nakon potpuno izjednačenog odlaska na veliki odmor pri 42:42, hrvatska je obrana u trećoj dionici popustila i omogućila protivniku 33 poena u 10 minuta igre. Kao psihološki važan trenutak izdvojio se onaj kada je Srbija prvi put došla do dvoznamenkastog vodstva nakon serije od 6 poena (47:57) i trener Mladen Erjavec biva prisiljen tražiti time-out. Minuta odmora i dogovora nije bila dovoljna pa potkraj treće četvrtine Hrvatske već zaostaje za 20 poena (53:73) i do kraja utakmice ne uspijeva značajnije smanjiti razliku.

Juraj Pleadin

Juraj Pleadin je postigao 26 poena uz 4 skoka i 3 asistencije. Tomislav Ivišić je dodao 17 uz 6 skokova. Duje Brala je ubacio 13 poena i tri puta asistirao.

U reprezentaciji Srbije najuspješniji je bio Matija Belić s 34 poena, 7 skokova i 5 asistencija.

Europsko je zlato u konačnici ponijela Španjolska, Francuska se morala zadovoljiti srebrom, a broncu je zaslužila domaća Italija koja je u utakmici za 3. mjesto pobijedila Rusiju.