Prva Muška Liga

Prva muška liga (5. kolo): Đakovo u odličnoj utakmici nadigralo lidera

ĐAKOVO – DEPOLINK ŠKRLJEVO 92:82 (12:20, 30:15, 26:24, 24:23)

U 5. kolu Prve košarkaške lige, u odličnoj košarkaškoj predstavi, Đakovo je zasluženo slavilo protiv DepoLink Škrljeva rezultatom 92:82 (42:35), uz čestitke gostima na fer i korektnoj igri. Vrijedi istaknuti da su obje ekipe ispraćene ovacijama đakovačke publike — prizor koji se rijetko viđa.

Gosti su konkretnije i bolje otvorili susret te prvu četvrtinu zaključili s vodstvom 12:20. U drugoj dionici domaći zaigravaju čvršće i s manje grča. Nakon atraktivnog zakucavanja Martina Vedriša, Đakovčani počinju sustizati i prestići Škrljevo, a u samom finišu poluvremena razigrali su se iskusni Dino Radoš i Blaž Vojedilov, pa Đakovo furiozno odlazi na odmor s prednošću 42:35, dobivši drugu četvrtinu 28:12.

Nastavak je donio odličnu, uzbudljivu i obostrano efikasnu košarku, s nizom atraktivnih poteza. U takvom ozračju, domaći su kroz treću četvrtinu stekli dvoznamenkastu prednost, a u posljednjoj dionici nisu dopustili gostima povratak, pa su bodovi zasluženo ostali u Đakovu.

Kod Đakova najviše poena postigao je Blaž Vojedilov (19), slijede Dino Radoš (15), Martin Vedriš (14), Hrvoje Majcunić (10), Stjepan Hajduković (9) i Ante Šustić (7). Kod DepoLink Škrljeva najbolji strijelac bio je Davor Konjević s 24 poena, a pratili su ga Marin Đugum (19), Dominik Zelanto (10) i Fran Pilepić (9).


KK Đakovo 

Sličan sadržaj