Prva Muška Liga

Prva muška liga: Vrijednosnice upisale pobjedu protiv Kvarnera 2010

KK KVARNER 2010 – KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK 72:78 (30:11, 15:23, 14:24, 13:20)

Košarkaši Vrijednosnica Osijek vraćaju se iz Rijeke s pobjedom protiv KK Kvarnera 2010 78:72 te su tako preuzeli vrh Prve muške lige.

U ispunjenoj dvorani Dinko Lukarić domaćini su savršeno otvorili utakmicu. Poveli su 17:0, a u jednom trenutku prednost je iznosili i 22 koša razlike (28:6). Nakon prve četvrtine i vodstva domaćina od 30:11 ništa nije slutilo da će utakmica otići u drugom pravcu. Jelenković je u izostanku Paola Marinellija preuzeo ulogu prvog razigravača i odmah na startu pogodio dvije trice (8:0). Isto tako odličnim se u redovima domaćina pokazao i Chudier Bile. Borbeni i brzi Amerikanac zakucavao je, blokirao, bio prvi na skoku. Svoj doprinos dali su i drugi igrači domaće ekipe koji su ulazili u igru. Međutim, Osječani su imali strpljenja.

Bilo je izvjesno da domaćini neće moći odigrati utakmicu u ritme prve četvrtine i već u drugoj dionici Vrijednosnice su se ozbiljno približile da bi se na odmor otišlo s rezultatom 45:34.

Kao što su domaćini izvrsno otvorili utakmicu, Vrijednosnice su isto to napravile u trećoj četvrtini te su serijom 9:0 došle do izjednačenja 45:45, a nakon toga i preuzele vodstvo.

Košarkaši Kvarnera 2010 nisu imali odgovora na osječku energiju te je utakmica postupno kliznula na stanu gostiju koji su pred sam kraj utakmice došli i do prednosti od 9 poena razlike. Za nešto više Kvarneru 2010 su nedostajali ozlijeđeni Paolo Marinelli te Marin Đugum koji je isto tako odigrao par minuta ozlijeđen. Na kraju je završilo 64:73 za goste.

Kod domaćina istaknuo se Chudier Bile s 20 poena i 9 skokova, dok su kod gostiju izvrsne role odigrali Filip Bjelanović, najnovije pojačanje Osječana s 22 poena i Robert Kujundžić sa 18 poena.

Tekst: Sanjin Kurević, KK Kvarner 2010