Prva Muška Liga

Prva muška liga (11. kolo): Mladost bolja od Hermes Analitice

HAKK MLADOST – KK HERMES ANALITICA 89:80 (21:23, 26:15, 14:22, 28:20)

U odličnoj utakmici pred dobro popunjenim tribinama Doma košarke Cedevita Mladost je svladala ekipu Hermesa rezultatom 89:80. Da će ovo biti kvalitetna predstava najavilo je otvaranje susreta s tri trice te je u uvodnih 2 minute zabijeno čak 17 koševa. I premda je Hermes bio taj koji je vodio četvrtinu i pol, Mladost je predvođena Anzulovićem i Subašićem preokrenula te do kraja poluvremena otišla na, za dotadašnji tijek utakmice, velikih 9 razlike, 47:38. To nije spriječilo goste da do polovine treće četvrtine naprave seriju 10:0 i preokrenu rezultat u svoju korist – 47:48 pa ćemo do kraja utakmice gledati uzbudljivu i neizvjesnu borbu s nekoliko preokreta, a koju će Mladost svojim tempom i serijom 10:0 odlučiti u završnici po tko zna koji put ove sezone.

Luka Anzulović je opet predvodio Mladost s 29 poena i 4 asistencije, 21 je dodao Noa Zemljić, a Dino Subašić 19. Kod Hermesa najbolji Ante Smolić sa 18 poena.

Luka Pešut: “Teška utakmica na kraju ove godine, vodili smo na poluvremenu 9 razlike i nadali smo se da ćemo početkom treće to slomiti i otići na veću razliku te usmjeriti utakmicu u našu korist. Nije se to dogodilo jer su gosti pogodili neke trice, čak i poveli, ali mislim da su moji dečki na kraju izvukli najteže i zasluženo pobijedili te zatvorili ovu godinu sa pobjedom.”

Robert Ćorić: „Čestitke Mladosti na pobjedi. Smatram da smo odigrali jako dobru utakmicu, imali smo praktički dvije minute loše igra u drugoj i zadnjoj četvrtini što je odlučilo pobjednika. Svima nam je krivo jer smo imali osjećaj da ih imamo i da većim dijelom kontroliramo, ali ekipa Mladosti je imala više sreće i znanja.“    

Tekst/Foto: KK Cedevita Junior

Sličan sadržaj