Prva Muška Liga

Prva muška liga: Vrijednosnice Osijek ‘uzele’ gostujuću pobjedu kod Stoje

STOJA  – VRIJEDNOSNICE OSIJEK  80:90 (21:33, 15:25, 28:17, 16:15)

KK Stoja – KK Vrijednosnice Osijek 80:90  (21:33, 15:25, 28:17, 16:15)

Gosti iz Osijeka opravdali su titulu favorita i zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu ostvarili pobjedu rezultatom 80:90.

Nakon izjednačene igre u prvom dijelu četvrtine gosti preuzimaju inicijativu i serijom 12:0 bježe domaćinima na sigurnu udaljenost koju domaćini ne uspijevaju ugroziti. Na prvu pauzu se odlazi rezultatom 21:33.

U drugoj četvrtini gosti nastavljaju s dobrom igrom i bježe domaćinima na velikih +25 poena dok na poluvremenu vode 36:58.

Stoja u drugo poluvrijeme ulazi serijom 9:0 i smanjuje zaostatak za Vrijednosnicama no ipak nedovoljno da bi ugrozili goste koji na kraju treće četvrtine imaju prednost 64:75.

Nastojali su domaćini u posljednjoj četvrtini ugroziti goste, približili su se u jednom trenutku na 6 poena zaostatak no nedostajalo je koncentracije te su gosti na kraju zasluženo slavili rezultatom 80:90.

Stoju su predvodili Matija Maljić s 18 koševa, 13 skokova i 5 asistencija, Aleksa Matić s 20 koševa, 4 skoka i 2 asistencije te Sandro Kordiš s 19 koševa i 2 skoka.

Vrijednosnice Osijek su prema pobjedi vukli Robert Kujundžić s 20 koševa, 7 skokova i 4 asistencije, Veljko Budimir s 17 koševa te Ashton Jamar sa 16 koševa, 4 skoka i 2 asistencije.

Tekst i foto: KK Stoja