Prva Muška Liga

Prva muška liga: Samobor slavio protiv Gorice

KK SAMOBOR – KK GORICA  85:74 (22:20, 31:20, 19:14, 13:20)

Samoborski Risovi u 10. kolu Prve muške lige ugostili su momčad Gorice te došli do druge domaće, a ukupno pete pobjede ove sezone. Početak je protekao u izjednačenoj igri, a domaćini imaju  prvu osjetniju prednost od 8 poena (20:12)  tri minute prije kraja prve četvrtine. Goričani u tim trenucima ni ne pomišljaju na predaju, podižu razinu svoje igre te se na “mali” odmor odlazi s rezultatom 22:20. Početak druge dionice prvog poluvremena u potpunosti je pripao domaćinima koji serijom 12:0 dolaze do rezultata 34:20, a gosti su u tom razdoblju bili nešto više od 5 minuta bez poena. Nakon prvih poena Gorice gledamo na obje strane napadački lepršavu igru, a u tim trenucima se posebno istaknuo gostujući razigravač Martin Klepo s jedanaest poena, od čega 3 trice bez promašaja, ali ni to nije bilo dovoljno da se smanji prednost i na odmor se odlazi s rezultatom 53:40.
Risovi u drugo poluvreme ulaze još angažiraniji i sredinom treće četvrtine imaju 18 poena prednosti (65:47), a minutu i šesnaest do kraja i 21 (72:51). U zadnjoj dionici utakmice gosti iz Velike Gorice ponovo se pokušavaju vratiti u utakmicu, zonskim presingom preko cijelog terena oduzeli su nekoliko lopti te uz općenito agresivniju igru u nešto više od dvije minute uspijevaju doći do 9 poena zaostatka (72:63). Samoborci nakon minute odmora koju je pozvao  domaći trener Gjuro Simon konsolidiraju svoju igru te rutinski privode utakmicu kraju.
Risove su do pobjede  predvodili Krunoslav Simon s 24 poena (trice 4/8), Fran Jacović  s 19 poena i 8 skokova, Karlo Lukačić 16 poena te Bruno Levačić-Kutni s 12.