Prva Muška Liga

Prva muška liga: Ribola uvjerljivo slavila protiv Podstrane, Mladost bolja od Marsonije

RIBOLA KAŠTELA – PODSTRANA 95:72 (25:15, 24:16, 26:20, 20:21)

Seniori Ribole Kaštela na svom su terenu nadigrali Podstranu i na kraju slavili s uvjerljivih 95:72 čime su ponovno stigli do pozitivnog omjera pobjeda i poraza (6-5) koji ih i dalje drži u ozbiljnoj utrci za nastup u doigravanju. Bila je to ‘povijesna’, prva utakmica ovih dvaju klubova u Prvoj ligi, s obzirom da je Podstrana status prvoligaša prvi put stekla na kraju prošle sezone kroz kvalifikacije prvaka pet Drugih liga.

Utakmica je dosta rano izgubila rezultatsku neizvjesnost jer je domaći sastav vrlo brzo stekao dvoznamenkastu prednost, do velikog odmora je podigao do 18 poena viška (49:31), a najvećih +31 bilo je pred kraj treće četvrtine (75:44).

Na gostima je bio primjetan umor, djelovali su prilično ‘iscijeđeno’ jer im je ovo, zbog nadoknade ranije odgođene utakmice protiv Jazina, ovo bila treća utakmica u posljednjih šest dana. S druge strane, trener Ribole Damir Rančić u pripremi susreta ništa nije želio prepustiti slučaj s obzirom da su gosti u Kaštela stigli s dvije vezane pobjede.

Zadovoljstvo nakon utakmice u kaštelanskim redovima najviše čini činjenica da se do pobjede stiglo gotovo isključivo s mladim snagama jer Mateo Kedžo nije ni ulazio u igru dok je Ante Delaš na terenu proveo svega sedam minuta. Za goste pak nije nastupio nekadašnji igrač Ribole Dino Šipić pa ne čudi velika dominacija Ribole u skok-igri (51-31).

Što se tiče koševa, Antonio Klepo ih je u pobjedničkoj momčadi postigao najviše (21p-5s), dok je ukupno najučinkovitiji igrač utakmice bio ‘dvostruko-dvostruki’ Ivo Zukanović s 12 poena i čak 16 skokova. Prvi strijelac susreta bio je kapetan Podstrane Bruno Udilajak s 24 poena, a 14 je za izabranike Alena Koludrovića dodao Toma Bulić.

Sljedeću utakmicu igrači Ribole Kaštela igraju za tjedan dana u Slavonskom Brodu. Domaćin im je još jedan novi prvoligaš, KK Marsonia, dok će Podstrana u posljednjem susretu pred trotjednu zimsku stanku ugostiti pulsku Stoju.

ALEN KOLUDROVIĆ, trener Podstrane: ”Čestitke ekipi Kaštela na više nego zasluženoj pobjedi. Bili su danas stvarno bolji u svemu. Očekivali smo nešto slično jer nam je ovo bila treća utakmica u kratkom periodu, a uz to smo igrali i bez našeg možda i najboljeg visokog igrača, Dina Šipića, koji danas nije mogao biti na utakmici. Bilo je vidljivo da nam je pala energija zbog treće utakmice u nizu i sad nam je prioritet što prije se oporaviti i osvježeni ući u daljnju borbu za ostanak u Prvoj ligi.”

DAMIR RANČIĆ, trener Ribole Kaštela: ”Mogu reći očekivana pobjeda s obzirom da smo znali da je Podstrani ovo bila treća teška utakmica u šest dana i da im neće igrati njihov prvi centar te da će i energetski i emotivno, zbog dvostrukog slavlja, biti prazni. Odmah na startu ušli smo agresivno, čvrsto, koncentrirano i pokušali na ubrzani tempo doći do prednosti, što nam je i uspjelo. U pripremi utakmice smo imali dogovor da idemo agresivno na skok u napadu i tu je bio glavni ključ pobjede u vidu naših 17 ponovljenih napada, pogotovo što smo promašili dosta otvorenih šuteva. Lopta nam je išla dobro, imali smo dosta koševa iz tranzicije i iz reketa što su nam i bili glavni ciljevi pred utakmicu, a odigrali smo i odličnu obranu na dvojici njihovih ključnih vanjskih igrača koji su kombinirano iz igre gađali 4/21. Sad se okrećemo gostovanju kod Marsonije što nam je jedna od ključnih utakmica hoćemo li ostati među ozbiljnim konkurentima za doigravanje ili ćemo više ići prema sredini tablice.”

Tekst/Foto: KK Ribola Kaštela

HAKK MLADOST – KK MARSONIA 80:66 (29:16, 14:22, 22:8, 15:20)

HAKK Mladost, razvojna ekipa Cedevite Junior, pobijedila je kod kuće u 11. kolu Prve muške lige KK Marsoniju rezultatom 80:66.

Domaćini su otvorili utakmicu presingom što je dovelo do značajne prednosti od 13 poena odnosno rezultata 29:16 nakon deset minuta igre. Gosti su zatim napravili neke prilagodbe i bili bolji u drugoj četvrtini te se na veliki odmor otišlo smanjenom razlikom odnosno rezultatom 43:38.

Mladost su nakon 20 minuta vodili Luka Mršić s 13 poena, a Dino Subašić i Luka Anzulović dodali su svaki po sedam koševa.

“Narančasti” su odlučno otvorili treću četvrtinu te ponovno došli do značajne prednosti (65:46) te su na kraju mirno priveli utakmicu kraju čime su ostvarili vrlo bitnu treću pobjedu u prvenstvu. Kapetan Luka Mršić ostao je najbolji pojedinac sa sjajnim učinkom od 24 poena uz šut za dva od 81% te šut za tri od 80%. Dodao je još šest skokova i tri asistencije. Kod gostujuće ekipe najbolji je bio Kemon Lewis Basset s 27 poena i 18 skokova.

Igor Kovačević, trener Marsonije: “Zaslužena pobjeda Mladosti. Od prve minute su nametnuli svoj ritam, a mi im nismo adekvatno odgovorili. Vodili su tijekom cijele utakmice, a mi danas nismo bili pravi i moram reći da nam je ovo najgora utakmica u ovom dijelu sezone. Još jednom, sve čestitke Mladosti.”

Luka Pešut, trener Mladosti: “Nakon utakmice u Podstrani, gdje smo loše reagirali u drugom poluvremenu, mislim da smo danas pokazali pravo lice i dobru energiju svih 40 minuta. Mislim da smo na kraju zasluženo pobijedili i čestitam svojim dečkima na dobroj partiji.”

Tekst: KK Cedevita Junior