Prva Muška Liga

Prva muška liga: Kvarner 2010 slavio u regionalnom derbiju

KK Stoja – KK Kvarner 2010 77:91  (20:29, 22:25, 17:20, 18:17)

Zanimljiv i sadržajan regionalni derbi otišao je na stranu gostiju koji su slavili rezultatom 77:91.

Susret je započeo dobro za domaćine koji prvi dolaze u vodstvo no kvalitetna ekipa gostiju preuzima stvari u svoje ruke i na kraju prve četvrtine vodi rezultatom 20:29.

U drugoj četvrtini gosti nastavljaju s dobrom igrom, povećavaju vodstvo na 19 poena razlike (33:52) koje domaćini do kraja poluvremena uspijevaju tek ublažiti. Na odmor se odlazi rezultatom 42:54.

Nastavak susreta nije donio značajnije promjene – Stoja je pokušavala no nije nalazila rješenja kojima bi ugrozila Kvarner koji na kraju treće dionice vodi rezultatom 59:74.

Posljednja je četvrtina otišla u korist domaćina no to je bilo nedovoljno da bi se ostvario pozitivan rezultat u srazu s liderom prvenstva koji zasluženo pobjeđuje rezultatom 77:91.

Stoju su predvodili Sandro Kordiš s 24 postignuta poena, 3 skoka i 4 asistencije te Niko Travica s 19 koševa, 11 skokova  i 3 asistencije.

Kvarner 2010 su predvodili Marin Đugum s 21 košem, 4 skoka i 2 asistencije i  Paolo Marinelli s 19 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Usprkos porazu, trener Stoje je imao samo riječi hvale za svoje igrače koji su se hrabro suprotstavili lideru prvenstva:

‘Bez nekoliko važnih igrača koji  nisu nastupili zbog ozljeda i bolesti jednostavno se nije moglo parirati raspoloženoj ekipi Kvarnera kojoj je čestitao na pobjedi i zaželio uspjeh u daljnjem natjecanju.’

Raspoložen je bio i trener Kvarnera Branimir Pavić koji je čestitao svojim igračima na pobjedi i naglasio da su od početka dobro nastupili. Za kraj je zaželio Stoji puno sreće u nastavku natjecanju.