Prva Muška Liga

Prva muška liga: Pobjeda Ribole u dramatičnom derbiju protiv Kvarnera 2010

RIBOLA KAŠTELA – KVARNER 2010 80:75 (16:19, 26:18, 18:15, 20:23)

Prvoligaški derbi premijerligaške kvalitete pripao je igračima ‘Ribole Kaštela’ koji su u dvorani na ‘Sokolani’ u Kaštel Sućurcu svladali riječki ‘Kvarner 2010’ s rezultatom 80-75.

Bila je to sjajna i rezultatski neizvjesna utakmica a gledatelji, koji su danas lijepo ispunili tribinu kaštelanske dvorane, mogli su uživati u kvalitetnim potezima raspoloženih protivnika.

Riječani su dobili prvu dionicu sa 16-19, da bi igrači Damira Rančića na veliki odmor odnijeli pet poena viška (42-37). U posljednjih 10 minuta ‘Ribola’ ulazi sa +8, ali gosti sredinom te zadnje četvrtine serijom 6-0 uspijevaju izjednačiti na 65-65. Kreće pravi košarkaški triler u kojemu su ključne trice za pobjedu domaćeg sastava postigli Ante Delaš i nešto kasnije Antonio Klepo.

Što se tiče ekipnih statističkih podataka, igrači ‘Ribole’ imali su veći broj skokova (36-29), asistencija (16-7), osvojenih (7-6), ali i izgubljenih lopti (17-12). Šut iz igre bio je podjednakog postotka (45.5% – 45.9%), dok su domaćini bili uspješniji sa linije slobodnih bacanja (16/17 – 12/18).

Pojedinačno, najučinkovitiji igrač utakmice bio je iskusni Ante Delaš koji je utakmicu zaključio sa 18 koševa (trice 4/7), uz po 7 skokova i asistencija te 3 osvojene lopte. Prvi do njega u pobjedničkom sastavu bio je Ante Perkušić (19p-5s), dok su po 12 poena pridodali Mario Krešić (5s) i Antonio Klepo, a 11 Josip Vidović.

Goste je predvodio iskusni Siniša Štemberger (18p), a njihovi dvoznamenkasti strijelci bili su još Daniel Zovko (15p-6s), Ivan Kučan (12p-4s) te Amerikanac Courtney Fells (12p-8s).

U sljedećem kolu  ‘Ribola’ gostuje kod ‘Opus Puntamike’, a protiv Zadrana će igrati i Riječani kojima u goste stižu ‘Jazine Arbanasi’.

Tekst: KK Ribola Kaštela