Prva Muška Liga

Prva muška liga: Omišani bolji od Mladosti, Gorica uvjerljivo protiv Ribole

KK Omiš Čagalj Tours – HAKK Mladost 78-74 (17:22, 17:17, 21-12, 23:23)

Omišani su upisali petu pobjedu ove sezone te slavili protiv Mladosti iz Zagreba na domaćem terenu u dvorani Ribnjak, rezultatom 78:74.
Prvo poluvrijeme pripada gostima, domaćini ne uspijevaju preokrenuti rezultat, iako utakmica ide koš za koš. Nakon toga slijedi bolji ulazak Omišana u nastavak utakmice.
Momčad Ante Nazora preuzima vodstvo u 6′ treće četvrtine tricom Igora Stojanovića. Najzanimljivija je bila zadnja četvrtina.
Do zadnje minute se igralo napad za napad. Na semaforu je bilo 11 sekundi prije kraja kada Subašić zabija za 76-74, gosti rade prekršaj na Mirkoviću koji je siguran s crte slobodnih bacanja te zaključuje rezultat 78:74.
Najefikasniji u redovima Omiša su Igor Stojanović s postignutih 26 poena i 6 skokova, Ivan Rašetina s 15 poena, 9 skokova i 5 asistencija te Željko Jović sa 13 poena i 7 skokova.
U redovima Mladosti najraspoloženiji su bili: Luka Mršić s postignutih 23 poena, 16 skokova i 7 asistencija i Noa Zemljić sa 17 poena i 3 skoka.

Tekst: KK Omiš Čagalj Tours

KK GORICA – KK RIBOLA KAŠTELA 89:67 (19:22, 25:13, 19:21, 26:11)

U osmom kolu 1. muške lige Gorica je danas u Gradskoj sportskoj dvorani ugostila ekipu Ribola Kaštela i uvjerljivo trijumfirala rezultatom 89:67.

U prvoj četvrtini obje su ekipe pokušavale nametnuti svoj ritam pa su se nekoliko puta smjenjivale u vodstvu. Gorica je preko Šutala u 5. minuti povela 12:6, ali četvrtina je okončana vodstvom Kaštelana 19:22 poslije slobodnih bacanja Delaša.

U 11. minuti Markota povećava gorički minus na 19:24, ali Bikovi se bude i serijom 21:6 odlaze na 40:30. Do kraja četvrtine se rezultat nije bitnije mijenjao, a poluvrijeme je polaganjem zatvorio Klepo za +9 Gorice (44:35).

Početkom nastavka Gorica preko Gunjine dolazi do dvoznamenkaste prednosti (48:37), a u 25. minuti Mašić je pogodio tricu za 53:37. Međutim, tada se razigrao onaj kaštelanski Klepo i s nekoliko vezanih poena u 28. minuti vratio razliku na samo 7 poena (57:50). Do kraja četvrtine vodila se izjednačena borba i u zadnjih 10 minuta ušlo se s rezultatom 63:56.

Zadnju dionicu brzim je košem otvorio Došen i kao da je dao vjetar u leđa Bikovima koji nisu dopustili gostima nikakvo iznenađenje. U tim trenucima  je gorički Klepo dominirao parketom i punio koš Ribole, a najvećih +25 zabilježeno je u 39. minuti (89:64) poslije polaganja Gunjine. Na kraju zaslužena pobjeda Gorice 89:67 i sada s omjerom 6-2 u potpunosti držimo priključak s vodećim trojcem.

U redovima Gorice prednjačio je Martin Klepo s 23 poena, 9 asistencija i 6 skokova. Njemu uz bok bili su Jure Gunjina sa 17 poena i 6 skokova, Ante Mašić s 14 poena i  Kristijan Šutalo s 12 poena i 8 skokova.

Kod gostiju iz Kaštela istaknuli su se Antonio Klepo s 18 poena, Mateo Kedžo s 14 poena te Zukanović Ivo  s 10 poena i 5 skokova.

Martin Klepo, igrač utakmice: «Zahtjevna utakmica je iza nas, Kastela je ozbiljna ekipa koja je odlican spoj mladosti i iskustva i pripadaju gornjem domu ove lige, stoga bih cestitao svojim momcima na pravom pristupu i vaznoj pobjedi u borbi za vrh.«

Damir Rančić, trener Ribole Kaštela: »Najprije čestitke Gorici na zasluženoj pobjedi. Mi osim solidnog otvaranja nismo bili dobri. Bili smo nekoncentrirani, bez emocije i  bez energije. Jednostavno jako loša prezentacija i u napadu i u obrani tako da nismo imali nikakve šanse. Čestitke Gorici i idemo dalje.«

Miron Češkić, trener Gorice: “Čestitam mojim dečkima na još jednoj pobjedi. Cijeli tjedan smo se pripremali za ovu utakmicu i znali smo da neće biti lako jer je Ribola Kaštela neugodan protivnik. Rezultat na kraju utakmice nije pravo mjerilo snaga jer tek u zadnjoj četvrtini smo uspjeli napraviti rezultatski odmak i mirno privesti utakmicu kraju. Odigrali smo agresivno u obrani što nam je donijelo lakše poene u napadu. Želim pohvaliti svih 12 igrača koji vrijedno treniraju, rade i na svakom treningu daju 100% od sebe. Ekipi Ribole čestitam na fer i korektnoj borbi i želim im sreću u nastavku prvenstva.”

Tekst: KK Gorica