Prva Muška Liga

Prva muška liga (LO): Pobjede upisali Stoja i Hermes Analitica

KK Stoja – KK Samobor 79:76  (27:22, 17:24, 18:16, 17:14)

U susretu trećeg kola Lige za ostanak, košarkaši Stoje ostvarili su pobjedu nad gostima iz Samobora rezultatom 79:76.

Domaćini su sjajno otvorili susret i već polovinom četvrtine vodili s 14 poena razlike (23:9). Gosti se polako bude i do kraja četvrtine smanjuju zaostatak na 5 poena razlike (27:22). Gosti nastavljaju istim ritmom i u nastavku –  prvo stižu zaostatak a nakon toga i prelaze u svoje prvo vodstvo na susretu (30:31) kojeg su zadržali do poluvremenu na koje se odlazi rezultatom 44:46.

Treću četvrtinu su obilježili najveće vodstvo gostiju od  11 poena razlike (44:45) te povratak Stoje u susret koja se serijom 8:0 prvo približila gostima (59:60) a do kraja četvrtine uspjela i izjednačiti rezultat na 62:62. Pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini u kojoj su obje ekipe borbenom igrom nastojale doći do pobjede. Stoja je sredinom četvrtine preuzela vodstvo koje gosti nisu uspjeli stići do kraja te zasluženo odnijela pobjedu rezultatom 79:76.

Stoju je predvodio standardno učinkoviti Marin Đugum s 28 koševa i 19 skokova a uz njega doprinos su dali Aleksa Matić s 16 poena te Filip Gustovarac s 15 poena, 7 asistencija i 4 skoka. Kod gostiju su se istaknuli Hrvoje Puljko s 27 postignuta poena i 9 skokova, Vladan Lazić s 21 poenom te Roko Spaseski Baburek s 18 poena i 13 skokova.

Trener Stoje g. Igor Valić je izjavio da ovo nije bila utakmica koja će se pamtiti. Njegovi su igrači odlično ušli u susret ali riječ je o mladoj ekipi koja je podlegla nervozi te omogućila gostima da preuzmu konce igre. Ipak je na kraju, kako navodi, najvažnija ostvarena pobjeda a igračima Samobora je čestitao na borbenosti i trudu.

Trener Samobora g. Gjuro Simon smatra da su domaćini zasluženo pobijedili iako ni pobjeda njegove ekipe ne bi bila nezaslužena. Njegovi su igrači loše krenuli u utakmicu i potrošili se stižući rezultatski zaostatak. Dodaje da u trenutcima vodstva od 10 razlike nisu znali zatvoriti utakmicu te su u neizvjesnoj završnici susreta tako ostali kraći za jednu loptu. Izrazio je i žaljenje zbog ovakvog raspleta susreta jer su im sada šanse za ostanak u ligi svedene na teoriju.

Tekst: KK Stoja

Hermes Analitica – Opus Puntamika 128:92 (33-31, 43-22, 26-23, 26-16)

Izvrsna napadačka igra viđena je u dvoboju 3. kola Lige za ostanak Prve lige. Mladi Zadrani hrabro su ušli u „rat tricama“ protiv Analitičara, ali protiv izuzetno raspoloženih domaćina nisu imali šanse.

Ukupno je postignuto, ove sezone, rekordnih 220 poena i čak 35  trica, od kojih zmajevi čak 21. Do 14.minute raspoloženi dvojac Ivanković – Smolić je postigao 39 poena, a drugo poluvrijeme je obilježio snajperski tandem Martinac-Krajinović. Talentirani gosti imali su čak četvoricu dvoznamenkastih igrača, ali i velikih problema u skoku.

Kod domaćih najbolji strijelci bili su Ivanković s 29 poena i 8 skokova, Smolić s 17 poena  i 6 skokova te Martinac s 15 poena. Kod Zadrana najefikasniji Zelanto s 19 poena i 4 skoka te Gladović s 18 poena.

Izjave trenera:

Mravak (Hermes Analitica): “Čestitam igračima na izvrsnoj utakmici i dobroj igri, a gostima na fer i korektnoj borbi. Danas je  bio jedan od onih dana kada sve polazi za rukom, ali momci su to radom i zaslužili.”

Vladović (Opus Puntamika): “Čestitam domaćinima na pobjedi.”

Tekst: KK „Hermes Analitica“