Prva Muška Liga

Prva muška liga: Derbi sredine ljestvice pripao Kvarneru 2010

KK KVARNER 2010 – KK JAZINE ARBANASI 81:65 (25-26, 21-10, 15-13, 20-16)

Košarkašima Kvarnera 2010 pripao je derbi sredine ljestvice protiv KK Jazine Arbanasa bitan za plasman u Ligu za prvaka. Ovom pobjedom KK Kvarner je preskočio Omiš na petom mjestu.

Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj je KK Kvarner 2010 imao minimalno vodstvo, osjetniju razliku Riječani su napravili u drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 21:10. Veteran Siniša Štemberger je s dva vezana šuta za tri poena odvojio Riječane od gostiju i tu je zapravo utakmica bila prelomljena.

Gosti se i pored rezultatskog minusa nisu predavali tako da je utakmica sve do posljednje četvrtine bila otvorena. Tada su domaćini koševima Fellsa i Kučana napravili osjetniju prednost koju, osim male krize tri i pol minuta prije kraja nisu ispuštali. Utakmica je završila s rezultatom 81:65 za domaćina Kvarner 2010.

Kod domaćina bolji od ostalih bili su Fells sa 25 i Kučan sa 24 koša.

Kod mlade momčadi KK Jazine Arbanasa istaknuli su se Karamarko sa 15 i Zagoršak sa 12 poena.

Ono što valja istaknuti su i lijepo popunjene tribine Dvorane mladosti, a na poluvremenu su za najmlađe organizirane i prigodne aktivnosti.