Prva Muška Liga

Prva muška liga (21. kolo): Ribola Kaštela osigurala treće mjesto uoči Lige za prvaka, Omiš Čagalj Tours slavio kod Kvarnera 2010, Cedevita J. bolja od Samobora

RIBOLA KAŠTELA – JAZINE ARBANASI 83:69 (26:15, 16:15, 25:15, 16:24)

Utakmica 21. kola Prve lige između ‘Ribole Kaštela’ i ‘Jazine Arbanasa’ pripala je domaćem sastavu koji je odlično otvorio utakmicu i već nakon uvodne četvrtine imao 11 poena viška (26-15). Druga dionica donijela je rezultatski ravnopravniju igru pa su igrači Damira Rančića na veliki odmor otišli sa +12 (42-30).

Najveću prednost ‘Ribola’ je imala na samom početku posljednjeg razdoblja igra. Bilo je +25 (70-45) što je ujedno bio i znak da je pobjednik odlučen te da je stiglo vrijeme za dokazivanje dijelu domaće ekipe koji dotad nije ulazio u igru.

Najistaknutije predstave večeras su u pobjedničkom sastavu pružili Petar Markota (19p-6s) i ‘dvostruko-dvostruki’ Ante Perkušić (17p-10s), dok su s druge strane poraženu momčad sa po 11 poena kao strijelci predvodili Josip Badrak i Gabriel Karamarko.

Prema završnoj statistici, igrači ‘Ribole Kaštela’ su dobili zračnu bitku sa 42-38, dok su izabranici Roka Jurline podijelili više asistencija (11-15). Što se šuterskog dijela tiče, iz igre su Kaštelani gađali 43.9%, a Zadrani 37.1%, a obje su ekipe slobodna bacanja (po)gađali iznad 80% uspješnosti – ‘Ribola’ 17/21 (81%), ‘Jazine’ još bolje 13/15 (86.7%).

ROKO JURLINA, trener ‘Jazina’: ‘‘Čestitam ‘Riboli Kaštela’ na pobjedi. Bili su bolji cijelu utakmicu i želim im sreću u nastavku natjecanja. Mi danas nismo uspjeli odgovoriti energetski na njihovu igru, jednostavno smo bili prazni, a razlog tome možemo tražiti u ove četiri utakmice koje smo odigrali na kvalifikacijskom juniorskom turniru Eurolige. Međutim, to po meni nije opravdanje, trebamo se sada skupiti i što bolje odigrati zadnje kolo ovog dijela sezone. Kaštelanima želim što više uspjeha u idućim utakmicama.”

DAMIR RANČIĆ, trener ‘Ribole Kaštela’: ‘‘Čestitke mojim igračima na zasluženoj pobjedi. Ušli smo u ovu utakmicu jako dobro i već na kraju prve četvrtine imali dvoznamenkastu prednost. U drugoj smo malo izgubili kontrolu igre, ali je treća ponovno bila jako dobra i otišli smo na dvadeset i nešto koševa prednosti. Danas smo znali iskoristiti umor većine protivničkih igrača koji su u nekoliko dana odigrali četiri zahtjevne juniorske utakmice i bilo je vidljivo da nisu na uobičajenoj energetskoj razini. To smo iskoristili, otišli na veliku razliku koju im umor nije dozvoljavao stići, što im je uspjelo u utakmici prvog dijela sezone. Zadnju četvrtinu smo iskoristili da svim igračima damo priliku. S ovom pobjedom smo potvrdili treće mjesto pred Ligu za prvaka i na tome čestitam ekipi, ali imamo još jedno kolo u kojemu nas dočekuje ‘Zagreb’ u susretu koji će sigurno biti puno drukčiji od ovog. ‘Zagreb’ je čvrsta momčad, energetski dobra i bit će vrlo teško, ali idemo gore pokušati doći do nova dva boda.”

KK KVARNER 2010 – OMIŠ ČAGALJ TOURS 79:82 (19-18, 17-16, 15-28, 28-20)

Omiš Čagalj Tours  je u gostima pobijedio KK Kvarner 2010 rezultatom 82:79.

Furiozno su Riječani krenuli u susret protiv Omiša Čagalj Toursa, poveli su s 13:0. Izgledalo je na samom početku da bi dva boda mogla biti laki plijen jer su gosti iz Omiša ponovo bili oslabljeni. Međutim, gosti su se odbili predati,  šestorica gostujućih igrača bila su borbenija od osmorice domaćih, kojima je nedostajao Štemberger, kao i već ranije ozlijeđeni Damjanović.

Nakon početnog vodstva, gosti se polako vraćaju u igru i već na kraju prve četvrtine rezultat je tek 19:18 za domaćina. Cijelo prvo poluvrijeme protječe u izjednačenoj borbi, pa je rezultat na poluvremenu 36:34. U trećoj četvrtini slijedi šok za domaće, gosti preuzimaju vodstvo koje više ne ispuštaju. U jednom trenutku vode i 18 razlike. Do kraja utakmice Kvarner se pokušava vratiti, ali uspijeva doći samo do završnih -3.

Kvarneru je ovo korak unazad u borbi za drugo mjesto koje vodi u doigravanje. Tek su Fells i Kučan bili raspoloženi, zajedno su ubacili 61 poen od ukupno 79 svoje momčadi, klupa domaćina ubacila je tek 10 poena. Kod gostiju 42-godišnji Ivan Mimica bio je enigma za domaćina s 31 postignutim poenom.

HAKK MLADOST – KK SAMOBOR 99:76 (25-16, 28-23, 17-18, 29-19)

HAKK Mladost je u sklopu 21. kola Prve muške lige u Domu košarke svladala KK Samobor rezultatom 99:76.

Krajem prve četvrtine Mladost je napravila seriju 12:3 te su četvrtinu završili s vodstvom od 9 razlike. Do poluvremena Mladost je nastavila graditi svoju prednost, na veliki odmor su otišli s prednošću 53:39. Samobor je dobro reagirao na početku drugog poluvremena, međutim, nakon rotacije Anđelka Matova, Mladost ponovno preuzima kontrolu utakmice u svoje ruke. U nastavku susreta Samobor nije imao odgovora za Mladost te su domaćini mirno priveli utakmicu kraju.

Trojac koji čine Renato Serdarušić, Petar Ogrizović i Gabriel Čolak predvodili su Mladost danas. Serdarušić je bio najbolji strijelac s 21 poenom uz 7 skokova i 5 asistencija. Petar Ogrizović je susret završio s 18 poena, 7 asistencija i čak 6 ukradenih lopti, dok je Gabriel Čolak upisao 17 poena i 2 ukradene lopte.

Za Samobor Luka Kujundžić je ubacio 22 poena i 7 skokova.

“Čestitam prvo momcima na dobro odigranoj utakmici i pobjedi. Pad se dogodio jedino početkom drugog poluvremena gdje je po meni, petorka koja je ušla u drugo poluvrijeme jako neozbiljno shvatila taj ulazak, međutim, sa rotacijom igrača došli smo i na ono zbog čega i radimo, odnosno to da smo u konkurenciji u ligi za opstanak kada nam je svaka pobjeda jako bitna. Drago mi je da su u ovoj utakmici velik doprinos i svoj obol dala dva iskusna igrača, Ogrizović i Serdarušić, a njima se pridružio i Čolak. Ne osporavam ostale koji su bili unutra i imali svoja kvalitetna izadnja, ali to može bolje. Usprkos svemu, tijekom utakmice smo uspjeli održati taj jedan kontinuitet tako da momcima nemam što reći osim čestitati im”, kazao je Anđelko Matov, trener Mladosti.

“Čestitke ekipi Mladosti na pobjedi, bili su apsolutno bolji od nas. Oni su u prvom poluvremenu imali deset zabijenih trica i mi smo početkom te četvrtine svojom obranom došli do egala, međutim, počeli smo neshvatljivo gubiti lopte. Mislim da podatak od dvadeset i četiri izgubljene lopte dovoljno govori o tome. Danas je Mladost bila apsolutno bolja i kvalitetnija od nas te im želim uspjeh i dalje”, rekao je trener Samobora, Marin Sedlar.