Prva Muška Liga

Prva muška liga: Gostujuće pobjede Ribole i Hermesa

KK SAMOBOR- KK RIBOLA KAŠTELA 66:86 (20:21, 12:21, 19;23, 15:21)

U 8. kolu Prve muške lige, gostujuća momčad Ribola Kaštela zasluženo je stigla do svoje pete ovosezonske pobjede.
Samoborci i dalje oslabljeni nisu imali rješenje za iskusnog Antu Delaša koji je u nešto više od 28 minuta koliko je prove na parketu ubacio 27 poena uz šut 9/13 (tri poena 4/5), imao 4 skoka te 5 asistencija. Gosti su utakmicu otvorili sa 9 uzastopnih poena, ali su Samoborci uhvatili priključak te je prva četvrtina završila 20:21 za Kaštelane.
Domaćini su nastavili u dobrom ritmu i početkom druge četvrtine kada su dva navrata imali i vodstvo (22:21 i 24:23), ali nakon što je semafor pokazivao 26:26  gosti okreću utakmicu na svoju stranu i do kraja je izostala bilo kakva rezultatska neizvjesnosti.
U redovima Samoboraca istaknuli su se Kruno Macner s 19 poena (tri poena 3/4), Luka Kujundžić s 14 poena te Domagoj Samac s 10 poena i 11 skokova. Kod Ribole je prednjačio Ante Delaš s 27 poena, 5 asistencija i 4 skoka.
KK Samobor

U zanimljivom i borbenom susretu osmog kola Prve muške lige, košarkaši Stoje su poraženi na domaćem terenu od ekipe Hermes Analitice rezultatom 79:89.

Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri a na pauzu se otišlo prednošću Stoje 18:16.

U drugu četvrtinu bolje ulaze domaćini koji su poveli sa 7 poena razlike (25:18) no gosti su konsolidirali svoje redove i prešli u vodstvo koje su zadržali do kraja susreta. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 38:46.

Drugo je poluvrijeme počelo izjednačenom igrom a sredinom treće četvrtine Stoja serijom 10:0 stiže na korak do izjednačenja (59:61). Više od toga nije išlo i u zadnju se četvrtinu ulazi rezultatom 59:64.

Hermes Analitica serijom od 10:0 na početku četvrtine odlazi na  velikih 15 poena razlike te mirno privodi susret kraju i odnosi pobjedu rezultatom 79:89.

Najbolji igrač Stoje je bio Filip Gustovarac s postignuta 23 poena a od suigrača su ga učinkom pratili Marin Đugum s 18 poena i  8 skokova te Evan Wardlow s 14 koševa i 6 asistencija.  Hermes Analiticu su predvodili kapetan Filip Kordić s 22 poena, 7 skokova i 6 asistencija a pratili su ga Ivan Mileković sa 17 postignutih poena i 4 asistencije te Ante Smolić s 15 koševa, 9 skokova i 4 asistencije.

Trener Stoje Igor Valić je čestitao gostima na pobjedi naglasivši da je riječ o vrlo iskusnoj ekipi koja ih je „uvela u svoj ritam“ dok njegovi igrači nisu uspjeli ostvariti planove koje su prije utakmice postavili.

Trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak je, uz čestitku svojim igračima na pobjedi te domaćinima na odličnoj utakmici, izjavio da su njegovi igrači ostvarili zasluženu pobjedu. Naveo je kako su se „u prvom poluvremenu mučili s protivnikom, ali su uspjeli s prednošću otići na poluvrijeme dok su u drugom poluvremenu, za razliku od prvog, konačno počeli pogađati šuteve, odvojili se i zadržali razliku do samog kraja“.