Prva Muška Liga

Prva muška liga (3. kolo): Gosti Kvarner 2010 i Ribola Kaštela slavili kod domaćina Stoje i Hermes Analitice

KK Stoja – KK Kvarner 2010 81:91 (19:23, 22:17, 25:27, 15:24)

U borbenoj utakmici trećeg kola Prve muške lige košarkaši Stoje su poraženi na domaćem terenu od ekipe Kvarnera 2010.

Domaćini su odlično krenuli u susret i poveli rezultatom 10:3, ali iskusni gosti okreću rezultat u svoju korist i na pauzu odlaze vodstvom 19:23. Kvarner 2010 bolje ulazi u drugu četvrtinu, no sredinom četvrtine pri rezultatu 28:36 dolazi do preokreta – serijom 13:0 košarkaši Stoje dolaze do vodstva 41:36, a suci isključuju gostujućeg trenera. Gosti su do kraja četvrtine uspjeli smanjiti zaostatak i na odmor se odlazi rezultatom 41:40.

Košarkaši Kvarnera 2010 sredinom četvrtine serijom 12:0 dolaze u vodstvo 54:62, ali košarkaši Stoje se vraćaju i do kraja četvrtine smanjuju zaostatak na 66:67. Dobrim ulaskom u odlučujuću četvrtinu gosti povećavaju vodstvo na 66:74 što domaćini više nisu uspjeli dostići. Sredinom četvrtine Stoja se približila na dva poena zaostatka (76:78), ali Kvarner 2010 boljom igrom u završnici odnosi pobjedu rezultatom 81:91.

Najbolji igrač susreta je bio košarkaš Stoje Marin Đugum s 32 postignuta poena i 10 skokova, a od njegovih suigrača učinkom se istaknuo i Filip Gustovarac s 14 postignutih poena. Igru gostiju su predvodili Josip Naletilić s 21 te Luka Vucić sa 17 postignutih poena.

Trener Stoje Igor Valić je ocijenio susret kvalitetnim te čestitao na zasluženoj pobjedi Kvarneru 2010, ekipi koju je opisao kao „jednu vrlo iskusnu ekipi koja će sigurno biti u gornjem dijelu tablice“. Dodao je da su njegovi igrači pali u zadnjoj četvrtini te da „nastavljaju dalje trenirati i rasti iz susreta u susret“.

Trener Kvarnera 2010 Branimir Pavić je utakmicu ocijenio tvrdom te dodao: „Na početku je bilo dosta nervoze, ali smo u drugom poluvremenu bolje iskontrolirali igru. Imali smo dvije, tri prilike da prelomimo utakmicu, ali smo to učinili tek na kraju i pobjeda je zasluženo naša.“ Uputio je i čestitke Stoji na vrlo dobroj igri i atmosferi u dvorani.

(KK Stoja)

Hermes Analitica – Ribola Kaštela 60:89 (20:27, 11:18, 20:22, 9:22)

U posljednjoj utakmici 3. kola Prve lige Ribola Kaštela je sigurnom igrom zabilježila pobjeda na gostovanju u Zagrebu.

Gosti su predvođeni Perkušićem, Delašem i Kedžom od početka susreta nametnuli svoj ritam igre i postupno povećavali prednost. Do sredine treće četvrtine domaćini su pratili ritam unutar desetak poena zaostatka, da bi u finišu uslijedio potop.

Kod gostiju prvo ime Perkušić s 27 poena i 5 skokova, a dvoznamenkasti učinak su imali i Klepo s 11 poena te Delaš i Topić po 10. Kod domaćina je najbolji bio kapetan Kordić s 13 poena i 5 skokova.

Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice: “Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. Mi u ovom trenutku mučimo muku s ozljedama, konačno se vratio Ivanković, čekamo još dvojicu povrijeđenih. Ponovno smo dali priliku mladima. Sada dolazi ključna utakmica u Zadru u kojoj moramo pokazati puno bolju igru ako želimo biti konkurentni. Kaštelani su izgledali sjajno i ja im želim sreću u nastavku prvenstva.”

Damir Rančić, trener Ribola Kaštela: “Mislim da smo zasluženo pobijedili. Znali smo da domaćini nisu kompletni i da se neki igrači tek vraćaju. Svejedno smo vrlo ozbiljno pristupili utakmici, a rezultat je i viši od  prikazanog na terenu.”