Prva Muška Liga

Prva muška liga (14. kolo): Slavlje Dinama nakon drame na Višnjiku

JAZINE ARBANASI – DINAMO 79:84 (17:8, 21:27, 22:25, 19:24)

U izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici 14.a kola Prve muške lige Dinamo je slavio na gostovanju kod KK Jazine Arbanasi 79-84.

Prva četvrtina pripala je Zadranima (17-8), kroz sljedeće dvije Dinamo je utakmicu uvukao u egal, da bi se u posljednju krenulo od nule.

Više sreće imali su Zagrepčani koje je raspoloženi kapetan Hrvoje Garafolić (34 poena, 17 skokova, 5 asistencija) povukao do pobjede. Ivan Nakić-Vojnović je postigao 12, a Martin Klepo 11 poena.

U zadarskim redovima prednjačili su juniori Ante Beljan s 20 poena i 7 skokova i Krševan Klarica s 19 poena i 12 skokova.

Minutu prije kraja domaćini su vodili 79-77, Garafolić je izjednačio s crte slobodnih bacanja, a nakon Paponjinog promašaja zabio je tricu za 79-82. Zadrani gube loptu, a Martin Klepo zatvara utakmicu slobodnim bacanjima.