Prva Muška Liga

Prva muška liga 10. kolo: Dubrovnik i Zagreb ne posustaju, Jazine bolje od Ribole…

U utakmici 10.kola Prve muške lige Zagreb je uvjerljivo slavio protiv Hermes Analitice 84:65. Zagreb je protiv Hermesa upisao sedmu uzastopnu pobjedu i učvrstio se na drugom mjestu. Sastav Edina Hadžića ubacio je 13 trica, a susret prelomio u trećoj četvrtini kada je serijom 18:2 stigao do +20 (65:45). Najvećih 79:53 bilo je nakon trice Kristijana Joksimovića sredinom posljednje.

”Još jedna teška utakmica za nas i nova pobjeda protiv jednog dobrog Hermesa koji spada u krug boljih klubova u ligi. Nakon proteklih velikih pobjeda za nas ni ova utakmica nije spadala u red lakših utakmica ali smo uspjeli i moram čestitati svojim igračima. Nadam se da ćemo ostati na okupu do kraja sezone i nastaviti raditi te izboriti Ligu za prvaka’‘…kazao je Edin Hadžić, trener Zagreba.

”Čestitam Zagrebu na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali dobar ulazak u utakmicu, a u samoj završnici prvog poluvremena u minutu i pol serijom 9:0 Zagreb je otišao s prednošću na poluvrijeme. Na ulasku u treću četvrtinu je bilo uredu međutim u kratkom vremenu smo primili tri, četiri trice i tu je praktički utakmica bila gotova. Mučimo se s ozljedama cijelu sezonu, a večeras nam se i Filip Kordić ozlijedio i nije igrao drugo poluvrijeme. Nismo imali šut za tricu, i uz pedeset posto pogođenih slobodnih bacanja ni puno slabije ekipe se takvim šutom ne mogu dobiti. Nama preostaje borba za ostanak ove sezone i moramo svaku utakmicu davati puno više da bi stigli do pobjede”, kazao je trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak.

Dino Butorac (18p, 6as) i Kristijan Joksimović (16p) su predvodili domaćine. Dorian Jelenek (7sk) je ubacio 12, a Bruno Levanić Kutni (7sk, 4as) 11 poena. Kod Hermesa Ante Smolić je ubacio 14, a Josip Škara 9 uz 12 asista.

Krešimir Galić

KK SAMOBOR – KK MLADOST 73:79 (17:21, 17:20, 20:19, 19:19)

U utakmici s puno grešaka na obje strane, mlada ekipa Mladosti je ipak bila mirnija cijeli susret i zasluženo nosi bodove iz Samobora. Gosti su vodili gotovo cijeli susret uglavnom između 5 i 7 poena razlike, a domaći su ih pokušali sustići, ali uz 15 promašenih slobodnih bacanja (10/25) i 17 izgubljenih lopti to je bilo gotovo nemoguće.
Zanimljiv podatak je da su obije ekipe skupile ukupno 77 skokova (Samobor 35, Mladost 42).  Ekipu Mladosti predvodili su Petar Ogrizović sa 21 poenom i 5 asistencija, Vice Zanki 14 poena te Ivan Mateković sa 10 poena i 10 skokova. Kod Samoboraca Filip Varnješ sa 21 poenom, Domaoj Samac 17 poena i 10 skokova te Kruno Macner sa 12 i Franko Kalpić sa 11 poena.
U zadnjem kolu prvog kruga Samoborci gostuju u Dubrovniku.
KK Samobor

JAZINE ARBANASI – RIBOLA KAŠTELA 85:82 (18:26, 18:23, 24:18, 25:15)

U 10. kolu Prve muške lige Jazine Arbanasi su slavile protiv dugogodišnjeg rivala, vrlo dobre ekipe Ribole Kaštela rezultatom 85-82.
Gostima je pripalo prvo, a preporođenim Zadranima drugo poluvrijeme.
Kod domaćina svih 12 igrača je dalo doprinos pobjedi, a ovaj put su najraspoloženiji bili izvrsni mladi Krševan Klarica sa 25 poena i Jurica Zagoršak s 14 poena te iskusni Petar Marić s 10 poena i 7 asistencija uz 100 posto šuta.
Kod gostiju dominirali su iskusni igrači Mateo Kedžo s 24 i Ante Delaš  s 18 poena. Ante Perkušić ih je postigao 15.

KK Jazine Arbanasi

U desetom kolu prve muške lige sigurnu pobjedu protiv KK Omiš Čagalj Tours odnio je KK Vrijednosnice Osijek rezultatom 63:83 (24:18, 10:14, 15:27, 14:24).

Početak utakmice Omišani su držali čvrstim i protivniku zadali težak posao obrane. Međutim, napetu igru su preuzeli Osječani i ostvarili bolji rezultat. U prvim redovima među KK Vrijednosnice Osijek najviše su se istaknuli Christian Bradford (18 poena i 6 asistencija), Matej Perković (18 poena) i Fabian Šiško (4 poena i 2 asistencije).

Iako je domaćinima nedostajalo snažnije obrane i dalje su se iskazali u dobroj igri Dino Šipić (14 poena i 1 asistencija), Karlo Fulgosi (6 poena i 4 asistencije) i Ivan Jurčević (5 poena i 1 asistencija).

KK Omiš Čagalj

KVARNER 2010 – DUBROVNIK 54:68 (18:22, 14:14, 9:18, 13:14)

Košarkaši KK Dubrovnika pobijedili su na gostovanju u Rijeci KK Kvarner 2010 u derbiju 10. kola Prve muške lige. Konačni rezultat bio je 68:54 za KK Dubrovnik
Riječani su derbi dočekali pojačani za Daniela Zovka koji se ekipi priključio ovog tjedna. Pred 250 gledatelja Dubrovčani su od samog početka utakmice pokazali da su u Rijeku došli nastaviti niz pobjeda.
Prva četvrtina završila je s četiri poena prednosti za goste. Dubrovčane je u tim trenucima nosio Filip Vujičić sa ubačenih 14 poena. Početkom druge četvrtine KK Kvarner 2010 nakratko prelazi i u vodstvo, ali ga ne uspijeva zadržati tako da se i na poluvrijeme otišlo s prednosti gostiju od četiri poena.Odluka o pobjedniku pala je u trećoj četvrtini kada se je KK Dubrovnik uspio odlijepiti. Opet je Filip Vujičić predvodio Dubrovčane koji su ograničili Riječane na samo 9 ubačenih poena u trećoj četvrtini.
Snage za povratak u četvrtoj četvrtini KK Kvarner 2010 , i pored nekih pokušaja, nije imao te je KK Dubrovnik mirno priveo utakmicu kraju do konačnih 54:68.
Kod domaćih nešto bolji od ostalih bili su Courtney Fells, Luka Vucić i Daniel Zovko. Kod Dubrovnika najbolji je bio ranije spomenuti Filip Vujičić s 25 postignutih poena.
KK Kvarner 2010

STOJA – OPUS PUNTAMIKA 94:92 (16:20, 24:20, 29:18, 25:34)

U zanimljivom, borbenom i do samog kraja neizvjesnom susretu desetog kola Prve muške lige, košarkaši Stoje su svladali na domaćem terenu ekipu Opus Puntamike rezultatom 94:92.Gosti su bolje otvorili susret, sredinom prve četvrtine su vodili rezultatom 5:12 (njihovo najveće vodstvo tijekom susreta) i na pauzu otišli rezultatom 16:20.U drugoj su četvrtini gosti održavali prednost na svojoj strani no košarkaši Stoje ih sustižu, minutu prije kraja poluvremena prelaze u vodstvo 39:38 a na odmor se odlazi rezultatom 40:40.U drugo poluvrijeme igrači Stoje ulaze preporođeni i serijom 12:0 na samom početku odlaze na prednost 52:40. Tijekom četvrtine razlika se povećala na 18 poena prednosti (63:45) i u tim se trenucima činilo da je pitanje pobjednika riješeno. Gosti se ipak konsolidiraju, serijom 8:0 smanjuju zaostatak i na kraju treće četvrtine rezultat na semaforu pokazuje 69:58.Košarkaši Stoje sigurno ulaze u posljednju četvrtinu, održavaju konstantnu prednost do minutu i 26 sekundi prije kraja (90:81) kada gosti s dvije trice dolaze na samo 3 poena zaostatka. Četiri sekunde prije kraja susreta pogađaju sva tri dodijeljena slobodna bacanja i dolaze na samo pola koša zaostatka (93:92). Stoja ipak u posljednjim sekundama pogađa jedno slobodno bacanja, u skoku osvaja loptu te odnosi pobjedu rezultatom 94:92.Stoju je i ovog puta učinkom predvodio Marin Đugum s 23 postignuta koša, 13 skokova i 3 asistencije. Učinkom su se istaknuli još i Niko Travica s 14 poena, 11 skokova i 4 asistencije te Filip Gustovarac 14 postignutih poena, 11 asistencija i 3 skoka.

U ekipi Opus Puntamike su se istaknuli David Pavin s 28 postignutih poena, 4 skoka i 6 asistencija, Borna Jurela s 13 poena, 5 skokova i 9 asistencija te Šime Babić s 16 postignutih poena i 2 asistencije.

Trener Stoje Igor Valić smatra da nismo svjedočili najljepšoj košarkaškoj priredbi jer su obje ekipe bile opterećene dosadašnjim rezultatima što se odrazilo i na izvedbu na terenu. Imperativ pobjede koju je njegova ekipa imala nakon 8 uzastopnih poraza je krivac zbog kojeg su njegovi igrači ušli u utakmicu u grču i što je na kraju teško izborena pobjeda protiv mlade ekipe Opus Puntamike za koju smatra da će u nastavu prvenstva pokazati svoju pravu vrijednost.

Trener Opus Puntamike Jakov Vladović nije htio komentirati igru svoje momčadi već je samo čestitao Stoji na pobjedi i zaželio uspjehe u nastavku prvenstva.