Prva Muška Liga

Prva muška liga (poluzavršnica doigravanja): Cedevita Junior bez problema protiv Ribola Kaštela

CEDEVITA JUNIOR – RIBOLA KAŠTELA 88:58 (29-12, 20-15, 18-9, 21-22)

Cedevita Junior uvjerljivo je slavila u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja Prve hrvatske lige protiv Ribole Kaštela u Domu košarke Cedevita 88:58 (29:12, 20:15, 18:9, 21:22) te u seriji povela s 1-0. Druga utakmica na rasporedu je u Kaštelima u subotu od 16:00 sati, a eventualna treća u srijedu ponovno u Zagrebu.

Domaćini su furiozno otvorili susret iako su gosti poveli 6:0. Naime, na kraju prve četvrtine semafor je pokazivao 29:12 i susret je već tada bio zapravo riješen rezultatske neizvjesnosti. U prvom dijelu sjajnim Smajlagiću, Šabiću i Vragoviću u nastavku su se pridružili Bošnjak kao najučinkovitiji igrač utakmice i Ogrizović, Ušić i Krstanović kao i Dubelj odradili su veliki posao i do kraja treće četvrtine bilo je velikih +31.

Kod Cedevite Junior Matej Bošnjak upisao je 19 koševa uz 6 skokova, asistenciju i blokadu, Smajlagić je u 24 minute ubacio 14 koševa ali uz 10 skokova i 3 asistencije dok je Emir Šabić uz 16 koševa upisao 2 skoka, 5 asistencija i 2 ukradene lopte. Kod gostiju Šarić 14, Marasović 12 koševa.