Prva Muška Liga

Prva muška liga: Dinamo se pridružuje Cedeviti Junior u finalu doigravanja

KK JAZINE ARBANASI – KK DINAMO 52:113 (10-30, 14-32, 16-23, 12-28)

Dinamo je lakše od očekivanog svladao Jazine u Zadru te se plasirao u finale doigravanja. Dinamovci su s velikih +62 premoćno slavili pobjedu, upisali 2-0 protiv razvojne momčadi Zadra te kreću u borbu za HT Premijer ligu.

Već po završetku prve četvrtine Dinamo je vodio s 20 poena razlike, a na poluvremenu je na semaforu glasilo +38 za Zagrepčane. Iako je tada utakmica već praktički odlučena, gosti nisu popustili ni nakon velikog odmora te do kraja samo povećavaju prednost i za kraj upisuju rijetko viđenu koš razliku.

Jedini dvoznamenkasti u zadarskim redovima bio je Tomislav Buljan s 11 poena i 8 skokova.

Dinamo je s 20 poena i 6 skokova predvodio Ivan Nakić-Vojnović, a slijedio ga je Nenad Delić sa 16 poena i nevjerojatnom 100% preciznošću šuta (2/2 za 2 poena i 3/3 za 3 poena). Mateo Vidović je postigao 15, Luka Šušak 14, a Matija Maljić 12 poena.

Prva utakmica finala doigravanja između Cedevite Junior i Dinama igrat će se u subotu, 24. travnja, u Domu košarke Cedevita na Zagrebačkom Velesajmu s početkom u 18:00 sati.