Prva Muška Liga

Prva muška liga (6. kolo): Bosco protiv gradskog rivala upisao četvrtu pobjedu

KK BOSCO – KK ZAPRUĐE 90:58 (18-12, 29-17, 20-15, 23-14)

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi sastale su se dvije momčadi koje svoje domaće dvoboje igraju upravo u Trnskom – Bosco i Zapruđe. To je bio prvi susret šestog kola Prve muške košarkaške lige. Nakon pet odigranih utakmica Bosco je na petom mjestu s omjerom 3-2, a Zapruđe na desetoj poziciji sa skorom 1-4. U ovom ogledu obje momčadi tražile su iskupljenje – Bosco za poraz od Dinama u prošlom kolu, a Zapruđe za prekid niza od četiri uzastopna poraza.

Počelo je sa košem Kristijana Joksimovića (0:2). Nakon toga pale su tri uzastopne trice, a postigli su ih Luka Katura (3:2), Marko Bakula (3:5) i Ante Krapić (6:5). Nakon Krapićeve trice uslijedila je domaća serija od 10:0 za odlazak na +11 (16:5). Prva četvrtina završila je rezultatom 18:12 za Bosco.

Druga četvrtina otvorena je sa dvicom Filipa Stanića (18:14). U tom periodu Bosco nije dopustio rezultatsku neizvjesnost, a na odmor otišao je sa 18 koševa razlike (47:29). Najbolji strijelci za prvo poluvrijeme bili su Luka Katura i Petar Babić sa deset poena kod Bosca te Kristijan Joksimović sa osam ubačaja u redovima Zapruđa.

Nastavak je bio samo formalnost u rezultatskom smislu. Bosco je upisao četvrtu ovosezonsku pobjedu, ujedno četvrtu zaredom kod kuće. S druge strane, Zapruđe je zabilježilo peti poraz u nizu.

Najbolji akteri utakmice bili su Ante Smolić, koji je postigao 21 koš za Bosco i Kristijan Joksimović s 15 poena kod Zapruđa.