Prva Muška Liga

Prva muška liga (21.kolo): Pula 1981 uhvatila slamku spasa protiv Jazina

PULA 1981 – JAZINE ARBANASI 90:81 (19-12, 16-18, 23-29, 32-22)

Košarkaši Pule 1981 upisali su danas iznimno važnu pobjedu, u susretu 21. kola Prve muške lige slavili su protiv trećeplasiranih Jazina Arbanasi te zadržali ‘žive’ mogućnosti ostanka u prvoligaškom društvu. Bijeloplavima je utakmica bila klasični ‘biti ili ne biti’ te su nakon četrdeset minuta bespoštedne borbe zasluženo slavili na svom parketu Doma sportova Mate Parlov konačnim rezultatom 90:81.

Kao i mnogo puta ove sezone Puležani odlično otvaraju susret, no ovoga puta će dobru igru uspjeti zadržati kroz čitav tijek utakmice. Prva četvrtina donosi klasično ‘upoznavanje’ obiju ekipa da bi u posljednjoj minuti iste Bijeloplavi stisnuli malo papučicu gasa i u drugih deset minuta ušli s prednošću od sedam razlike (19:12). U petnaestoj minuti domaći se prvi puta odvajaju na osjetniju prednost (25:16), no Zadrani se ne predaju i do velikog odmora smanjuju zaostatak na pet koševa razlike (35:30). Puleni trenera Nicevića igrali su sjajnu obranu tijekom prvog poluvremena, kojom su kompenzirali i loših 0-8 šuta iza linije za tri poena.

Prvi dio nastavka Bijeloplavi održavaju prednost, u 24. minuti ponovo imaju +9 (46:37), nešto kasnije i +11 (51:40), međutim gosti u samo dvije minute rade seriju 10:0 i utakmica je ponovo u egalu (51:50). U 29. minuti bilježimo i vodstvo Jazina (53:55) nakon trice Krševana nakon čega se igra koš na koš te se u posljednju dionicu ulazi pri rezultatu 58:59. Neizvjesnost je trajala do pet minuta prije kraja, tada Zadrani imaju posljednje vodstvo na utakmici (68:69), nakon čega slijedi fantastična serija Pule 1981 od 17:0 te rutinirana kontrola vodstva u posljednjoj minuti za veliko i zasluženo slavlje.