Prva Muška Liga

Prva muška liga (2. kolo): U borbi juga Jazine svladale Amforu

Jazine Arbanasi – Amfora 65:61 (11-12, 16-18, 16-15, 22-16)

U izjednačenoj utakmici dva kluba s juga sa 65:61 slavio je domaćin Jazine. U utakmici iznenađenja vodstvo se izmjenjivalo nekoliko puta. Bilo je tako i +10 za ekipu Amfore u trećoj četvrtini pa i +11 za Jazine u posljednjoj četvrtini (59:48) da bi se minutu i pol do kraja utakmice Amfora potpuno vratila u igru i izjednačila na 61:61. Ipak, polaganjem kapetana Ante Beljana i slobodnim bacanjima Maksima Matuline Jazine su završile utakmicu s +4 u džepu.

U dresu Jazina Ante Beljan je upisao 17 poena, dok je Antonio Sikirić upisao 14, Klarica Krševan 13, a Maksim Matulina 11.

Kod Amfore su dvoznamenkasti bili Željko Jović (15p), Karlo Kos (14p) i Marko Marcelić (14p), dok je najefikasniji ipak bio Donald Morris s 9 poena, 9 skokova, 4 asistencije i 5 osvojenih lopti.