Prva Muška Liga

Prva muška liga (19. kolo): Bosco zadržao šanse za doigravanje pobjedom u Puli

PULA 1981 – BOSCO 65:77 (12-16, 16-24, 21-16, 16-21)

U susretu 19. kola Prve muške lige 2020/21 košarkaši Pule 1981 poraženi su na svom parketu od zagrebačkog Bosca konačnim rezultatom 65:77, upisavši svoj četrnaesti poraz u sezoni, koji ih ostavlja na diobi neugodnog pretposljednjeg mjesta s 24 boda. Pulski prvoligaš pokazao je hrabru i borbenu igru, nažalost to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv jakih Zagrepčana.

Utakmica je otvorena u klasičnom ‘chi fa meno’ stilu, pa ne čudi da je prvi koš postignut tek u trećoj minuti kad je poentirao Rajić. U petoj minuti domaći ostvaruju prvu osjetnu prednost (8:2), no igrači trenera Jakše Vulića brzo konsolidiraju svoje redove i te do kraja prve četvrtine preokreću rezultat u svoju korist (12:16). Kobna je rezultatski po Bijeloplave bila sredina druge četvrtine kada gosti u dva navrata rade dvije mini-serije i u 17. minuti semafor pokazuje neugodnih 20:40. Ipak, puleni trenera Nicevića se ne predaju i do velikog odmora rade seriju 8:0 te na dogovor u svlačionicu odlaze uz pasiv od -12 (28:40).

U trećoj dionici Puležani malo po malo tope prednost gostiju, no najviše se uspijevaju približiti tek sa sirenom, kada Travica pogađa tricu za -7 (49:56). Osim uobičajenih obrambenih propusta karakterističnih za agresivnu obranu kakvu su prezentirali Bijeloplavi u tim trenucima, trener Nicević nije imao što prigovoriti svojim pulenima. Ni u jednom trenutku nisu pokazali znakove predaje, no i tijekom posljednjih deset minuta iskusni gosti održali su stečenu prednost i na kraju zasluženo slavili.