Prva Muška Liga

Prva muška liga (18. kolo): Bosco nadigrao Zapruđe

KK BOSCO – KK ZAPRUĐE 101:70 (32-14, 20-18, 27-12, 22-26)

Nakon tri uzastopna gostovanja, Bosco poslije skoro mjesec dana igra domaću utakmicu. Gost Trnskog bilo je Zapruđe, koje se nalazi na desetom mjestu s omjerom 5-12. S druge strane, Bosco je na petoj poziciji s rezultatom10-7 i pobjedom bi zadržao izglede u borbi za plasman u doigravanje. Inače, ovo je bio dvoboj momčadi koje svoje domaće prvenstvene utakmice igraju upravo u Trnskom. Vrijedi spomenuti kako je za Bosco igrao bivši član Zapruđa Julijan Rajič.

Domaćin je euforično otvorio susret i preko Deana Popovića, Ante Krapića, Marka Petrovića i Mihaela Tomića poveo sa visokih 11:0. To je prekinuo Bruno Perić (11:2), ali Luka Katura vratio je Bosco na +11 (13:2). Kod rezultata 16:5 gosti su zahvaljujući Dorianu Ribariću, njegovom imenjaku Jeleneku i Tomislavu Garvanoviću kreirali seriju 6:0 za dolazak na samo pet koševa zaostatka (16:11). Prva četvrtina uvjerljivo je pripala Boscu (32:14).

Druga četvrtina otvorena je tricom Petrovića (35:14). Na isti način odgovorio je Perić sa dvije trice zaredom (35:20). Julijan Rajič i Petrović odveli su Bosco na +24 (44:20). Perić i Lovre Paleka tricama su spustili razliku ispod 20 (44:26). S rezultatom 52:32 za Bosco otišlo se na odmor. Najbolji akteri prvog poluvremena bili su Katura i Petrović sa 14 koševa kod Bosca i Perić sa 18 poena kod Zapruđa.

Nastavak je bio samo formalnost. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena. Bosco je upisao 11. ovosezonsku pobjedu i ostao u igri za play-off. Zapruđe je zabilježilo 13. poraz ove sezone (treći uzastopni). Igrače trenera Siniše Mesića očekuje neizvjesna i teška borba za ostanak u društvu najboljih.

Najbolji igrači utakmice bili su Katura koji je postigao 21 poen za Bosco i Perić s 18 ubačaja kod Zapruđa.