Prva Muška Liga

Prva muška liga (14. kolo): Puli 1981 važni bodovi protiv Sesveta

PULA 1981 – SESVETE 85:83 (30-22, 21-26, 19-18, 15-17)

Košarkaši Pule 1981 upisali su danas toliko očekivanu četvrtu pobjedu sezone. U 14. kolu Prve muške lige 2020/21 slavili su na svom parketu Doma sportova Mate Parlov protiv Sesveta konačnim rezultatom 85:83 te će u puno pozitivnijoj atmosferi moći pripremati sljedeće gostovanje kod zagrebačke Cedevite Junior.

Da utakmica, koja je na papiru nosila epitet derbija začelja, neće biti jednostavna se znalo i prije prvog sučevog podbacivanja, najavili su to i sami Bijeloplavi, no početak susreta je dao naslutiti ipak mirniji scenarij. Odlično su Puležani otvorili utakmicu i u 9. minuti poveli s velikih 15 razlike (30:15), no tada su stali i dozvolili gostima da u narednih šest minuta naprave nevjerojatnu seriju od 6:24 te u 15. minuti povedu 36:39. Od tog trenutka se igralo praktički koš na koš, domaća obrana je curila na sve strane i na veliki se odmor otišlo pri minimalnom vodstvu Bijeloplavih od tri razlike (51:48).

U nastavku se nije mnogo promijenilo, nizali su se briljantni periodi igre igrača pulskog prvoligaša s neobjašnjivim rupama u obrani koje su iskusni Sesvečani rutinirano iskorištavali. U posljednjih se deset minuta ušlo pri rezultatu 70:66, Krešimir Elez tricom za 74:66 budi nadu domaćih za mirniju završnicu, gosti se ne predaju i u četiri minute prije kraja izjednačuju na 76:76, a naredne dvije minute bježe i na neugodnih +5 (76:81). Evan Wardlow nakon minute odmora pogađa tricu, Matija Bilalović dva slobodna bacanja i u posljednju se minutu ulazi u egalu (81:81). Dario Papak polaže za 81:83, no to će biti i posljednji koš Sesveta na susretu, Bijeloplavi podižu agresivnost u obrani, a Bilalović tricom i jednim od dva pogođena slobodna bacanja osigurava toliko željenu pobjedu Puležanima.