Prva Muška Liga

Prva muška liga (12. kolo): Tricaški raspoloženi Kaštelani svladali Zapruđe

ZAPRUĐE – RIBOLA KAŠTELA 68:91 (18-16, 15-20, 23-29, 12-26)

U 12.kolu Prve lige Ribola Kaštela je kao gost slavila u Trnskom kod Zapruđa 91:68. Neizvjesnost susreta gosti su prelomili u završnici treće četvrtine kada su s dvije trice Martina Bilandžića poveli 65:56, a Bilandžić je uz Lovru Tvrdića u završnici bio kreator uvjerljive pobjede.

Kaštelani su ubacili 16 trica iz 38 pokušaja, a iskočio je Bilandžić s 22 poena (trice 6/11). Tvrdić je dodao 21 (trice 4/6) uz 9 skokova, a Jakov Sanader 15. Kod Zapruđa Tomislav Garvanović je ubacio 20 poena uz 6 skokova, Dorian Jelenek 16 uz 9 skokova, a Kristijan Joksimović 14 uz 9 skokova.

”Teško je igrati s momčadi koja jako dobro trči i koja je zabila 16 trica. Čestitam Kaštelima na zasluženoj pobjedi” kazao je Siniša Mesić, trener Zapruđa, a Damir Rančić strateg gostiju je naglasio ”Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobjedi. Bilo je jako teško s obzirom da smo se morali rano dići da bi došli na ovu utakmicu. Očito nam je i to pomoglo jer smo bili malo razbuđeniji nego domaćin. Prvo poluvrijeme smo se borili sa šutom koji nas nije služio, ali drugo poluvrijeme kada smo zaredali s tricama uz dogovor kako da igramo u obrani smo zasluženo pobjedili”.