Prva Muška Liga

Prva muška liga (12. kolo): Omišani do pobjede protiv Dinama u samoj završnici

OMIŠ ČAGALJ TOURS – DINAMO ZAGREB 75:72 (18-28, 23-13, 11-19, 23-12)

U 12. kolu Prve muške košarkaške lige Omišani su u dvorani Ribnjak u zadnjim minutama došli do pobjede nad Dinamom Zagreb rezultatom 75:72.

Kako prethodni protivnici, tako i današnji gosti ne pronalaze način kako pobijediti gusare na njihovom terenu. Domaćini su u prvoj četvrtini imali problema u obrani s jako brzom i preciznom gostujućom ekipom. Ulaskom u drugu četvrtinu približavaju se rezultatski te završavaju poluvrijeme izjednačenim rezultatom 41:41.

U trećoj četvrtini gosti odmah rade 11:0 te domaćini opet hvataju rezultat. U neizvjesnoj završnici sekundu i 15 stotinki prije kraja Mimica pogađa tricu za pobjedu.

U redovima Omiša najefikasniji su bili: I. Mimica sa 30 poena i 5 oduzetih lopti i N. Delić sa 19 poena, 3 skoka i 3 asistencija.

Kod Dinama su se istaknuli: F. Torić sa 16 poena, 6 skokova i 3 asistencija i H. Garafolić sa 11 poena i 8 skokova i 5 asistencija.