Prva Muška Liga

Prva muška liga (12. kolo): Jazine u trileru do pobjede u Zagrebu protiv Bosca

BOSCO – JAZINE ARBANASI 87:89 (22-22, 21-25, 23-16, 21-26)

Druga uzastopna domaća utakmica Bosca. Nakon Dubrovnika, gost Trnskog bile su zadarske Jazine. To je ujedno bio derbi kola jer Bosco na trećem i Jazine na četvrtom mjestu imaju isti omjer pobjeda i poraza nakon 11 odigranih kola – 7-4. U prvoj utakmici, koja je odigrana 11. listopada prošle godine na Višnjiku Bosco je pobijedio Jazine 89:76. U slučaju da Bosco dođe do slavlja, imao bi 2-0 u pobjedama. To bi mogao biti presudan faktor u borbi za prva četiri mjesta, koja vode u doigravanje za HT Premijer ligu. Vrijedi istaknuti kako je za Bosco debitirao Julijan Rajič, pojačanje pristiglo iz Zapruđa.

Jazine su dobro otvorile utakmicu. Zasluge za to ima Filip Paponja, koji je realizirao oba slobodna bacanja (0:2). Nakon toga Bosco je napravio rezultatski preokret preko Luke Krajnovića (3:2) i Petra Babića (5:2). Edis Korman pogodio je dvicu za smanjenje rezultata (5:4). Damir Mijić i Hrvoje Puljko kreirali su seriju 8:0 za bijeg Bosca na +9 (13:4). Tu seriju prekinuo je Maksim Matulina, koji je bio precizan za dva poena (13:6). Od tog trenutka igrao se period koš za koš s obje strane. To je trajalo do rezultata 20:11 za Bosco, da bi Jazine serijom 7:0 došle na samo -2 (20:18). Prva četvrtina zaključena je izjednačenim rezultatom – 22:22.

Druga četvrtina otvorena je dvicom Rajiča za +2 domaćina (24:22). Na Rajičevo realizirano slobodno bacanje za 25:22 Marko Šarač odgovorio je tricom za izjednačenje (25:25). Nakon toga opet se dogodilo razdoblje koš za koš. To je potrajalo do rezultata 34:33 za Jazine, koje su serijom 8:0 sa -1 došle na +7 (od 33:32 do 33:40). To je zaustavio kapetan domaćina Luka Katura sa četiri realizirana slobodna bacanja zaredom (37:40). S rezultatom 47:43 za Jazine otišlo se na odmor. Najbolji pojedinci prvog poluvremena bili su Katura kod Bosca i Dino Butorac kod Jazina sa deset koševa.

Nastavak je otvoren situacijom 2+1 (dvica i dodatno slobodno bacanje), koju je realizirao Butorac (43:50). Odgovor za Bosco dao je Puljko (46:50). Revija trica se nastavila – prvo je pogodio Krševan Klarica (46:53), a uzvrat napravio Babić (49:53). Bosco preko Babića, Marina Zrnića i Kature radi seriju 7:0 za +3 (56:53). Šarac je realiziranim slobodnim bacanjem napravio prekid te serije (56:54). Treća četvrtina okončana je rezultatom 66:63 za Bosco.

U posljednjoj četvrtini pala je odluka oko pobjednika. Slavlje i dva boda otišli su na stranu Jazina. Junak gostiju bio je Tomislav Mihael Buljan, koji je pet sekundi prije kraja postigao pobjednički koš (87:89). Jazine su upisale osmu ovosezonsku pobjedu i time preskočile Bosco na trećoj poziciji. S druge strane, Bosco je zabilježio peti poraz ove sezone i pao na četvrto mjesto, ali nalazi se u zoni doigravanja.

Najefikasniji strijelci utakmice bili su Katura, koji je postigao 21 poen za Bosco i Paponja sa 18 ubačaja kod Jazina.