Prva Muška Liga

Prva muška liga (12. kolo): Cedevita Junior prelomila Sesvete tek u završnici

SESVETE – CEDEVITA JUNIOR 86:97 (19-20, 26-24, 20-24, 21-29)

Susret posljednje i prve momčadi Prve lige ponudio je i više nego zanimljiv susret. Cedevita Junior je nakon psihičkog i fizičkog pražnjenja u dvoboju sa Zadrom slavila u Dubravi pobjedu 97:86. Domaćini predvođeni Dariom Papkom (29 poena, 10 skokova) hrabro su se nosili s gostima koji su tek u posljednjoj četvrtini zaigrali na nivou igara kakve pružaju ove sezone. Dobile su Sesvete prvo poluvrijeme 45:44, a posljednji puta vodile u 26.minuti kada je Filip Tušek ubacio za 61:60. Cedevita Junior je preko Mateja Bošnjaka uspijela u posljednju četvrtinu ući s prednošću 68:65, a onda serijom 10:2 doći do +11 (78:67). Nisu se domaćini predavali pa su preko Tušeka i Ivana Perkovića (trica) na četiri i pol minute prije kraja stigli na -6 (76:82). Tada su David Ušić i Fran Jacović otklonili sve dvojbe i bodove usmjerili prema Novom Zagrebu.

Bošnjak je ubacio 18 poena uz 7 skokova. Emir Šabić je dodao 17, Jacović 16, a Ušić 14. Kod Sesveta uz Papka izdvojili su se Tušek (17) i Philip Babić (12p, 4as) i Mislav Oršanić 10.

”Odigrali smo dosta loše prvo poluvrijeme što je na neki način i očekivano s obzirom da smo prije nekoliko dana odigrali odličnu utakmicu protiv Zadra gdje je bilo veliko pražnjenje. Tek na kraju kad smo vidjeli da utakmicu nećemo dobiti bez ekstra ulaganja napora i kvalitetne obrane smo počeli igrati obranu i to je bio ključ da uspijemo dobiti raspoložene Sesvete kojima želim uspjeh da ostanu u ligi” kazao je Marko Trninić, trener Cedevite Junior.

”Mislim da smo konačno odigrali onako kako radimo u zadnje vrijeme na treninzima. Držali smo ih u šahu do kraja utakmice i mislim da je bila dobra utakmica. Ako nastavimo ovako raditi očekujem i protiv Zapruđa dobru utakmicu” naglasio je Tomislav Vouk, trener Sesveta.