Prva Muška Liga

Prva muška liga (7.kolo): Dinamo lagano kroz Kaštela

RIBOLA KAŠTELA – DINAMO ZAGREB 62:84 (17:18, 14:24, 18:21, 13:21)

U okviru sedmog kola Prve lige jučer je u dvorani na ‘Sokolani’ zagrebački ‘Dinamo’ uvjerljivo porazio ‘Ribolu Kaštela’ rezultatom 62-84. Gosti su najveći dio posla napravili u završnih pet minuta prvog poluvremena kada su anulirali vodstvo domaće momčadi (27-20) i nakon nevjerojatne serije 22-4 otišli na veliki odmor u sjajnom raspoloženju, a domaćina u svlačionicu poslali u stanju šoka.

Ovo je već druga utakmica u kojoj igrači Damira Rančića na svom terenu ne uspijevaju gostima ubaciti ni 70 poena. Nije im to uspjelo ni protiv ‘Dubrovnika’, nije ni jučer protiv ‘Dinama’. Vanjski šut već tjednima gotovo nikoga ne služi, puno bolje nije ni sa slobodnim bacanjima, a kad uz navedeno stigne i prilična doza nespretnosti prilikom realizacije ‘zicera’, onda je teško uopće razmišljati o pobjedi protiv ekipe kakva je Dinamo.

S druge strane, gosti su opravdali ulogu favorita pred ovaj susret, ali i pokazali zbog čega su još uvijek neporaženi u ovosezonskim prvenstvenim utakmicama. Najrazigraniji su bili Marko Jurič, koji nije bio daleko od ‘trostruko-dvostrukog’ učinka (18p-8s-8a), a uspio je i ‘ukrasti’ 4 lopte, te iskusni Hrvoje Garafolić koji je također napravio ogroman posao za goste (20p-6s-5a, šut iz igre 7/9, bacanja 5/5).

Kod ‘Ribole’, čiji su igrači za dva poena šutirali skromnih 40% (gosti 63%), za tri poena 27% (gosti 38%), a bacanja 62% (gosti 100%), te imali 7 skokova i 15 asistencija manje od protivnika, najviše koševa ubacio je Lovre Tvrdić (17), a uz njega jedini domaći dvocifreni strijelac bio je Viktor Šarić (10p), dok je Mario Krešić bio prvi skakač utakmice (9p-11s).

Milan Ličina, trener Dinama Zagreb:

”Dobra utakmica koja je možda malo previše otišla na našu stranu. Kaštelani su uvijek dobar protivnik, čestitam im na fer i korektnoj igri. Mi smo danas uspjeli nekako realizirati naše ‘zicere’ i naše trice, oni nisu, tako da mislim da je prednost objektivno ipak prevelika s obzirom na stanje na terenu. Ali, zbog toga se neću žaliti, mi se zadovoljni vraćamo kući, a domaćinu hvala na gostoprimstvu.”

Damir Rančić, trener Ribole Kaštela:

”Čestitke ekipi ‘Dinama’ na uvjerljivoj i zasluženoj pobjedi. Mi smo jednostavno nakon prednosti 27-20 počeli igrati kao da je netko ugasio svjetlo i jednostavno smo se raspali. Stali smo igrati, a protivnik se tu definitivno razbudio, razigrao sa nekoliko kontri i laganih poena. Napravili su nam seriju 22-4 u nepunih pet minuta i tu smo se slomili. U drugom poluvremenu smo se pokušali vratiti, međutim ‘Dinamo’ je previše kvalitetna ekipa nije ni u jednom trenutku koja dozvolila da im priđemo blizu. Sada smo u već jako neugodnom nizu poraza, ne samo što gubimo utakmice već smo i psihički potonuli i trebamo u sljedećim danima vratiti vjeru i pozitivu, a za to ćemo svi morati dobro zavrnuti rukave i što prije pokušati prekinuti ovaj crni niz. Još jednom čestitke protivniku na pobjedi.”