Prva Muška Liga

Prva muška liga (4. kolo): Cedevita Junior opravdala ulogu favorita

PULA 1981 – CEDEVITA JUNIOR 82:103 (19-31, 23-19, 21-31, 19-22)

U susretu četvrtog kola Prve muške lige košarkaši Pule 1981 poraženi su na svom parketu od vodeće Cedevite Junior konačnim rezultatom 82:103. Zagrepčani su od samog početka utakmice opravdali ulogu favorita, mada su im Bijeloplavi do samog kraja pokušavali pomrsiti račune.

Gosti iz Zagreba odmah na početku susreta nameću svoj agresivan ritam te do kraja prve četvrtine, koja će se uz treću kasnije pokazati kao presudna glede konačnog ishoda, bježe na +12, uz 31 ubačaj od čega čak 25 ide na konto raspoloženog trojca Bošnjak, Krstanović, Šabić. Početkom druge dionice scenarij je isti, Cedevita u 15. minuti ima 22 razlike (23:45), no tada Puležani konačno ubacuju u brzinu više i serijom 17:2 smanjuju zaostatak, a na veliki se odmor odlazi pri rezultatu 42:50 za Zagrepčane.

Početkom nastavka riješene su sve dvojbe oko pobjednika, igrači trenera Marka Trninića, dodatno pojačavaju ritam i pokazuju da nisu slučajno uvjerljivo na prvom mjestu Prve muške lige. Tricama Šabića, Smajlagića i Bošnjaka gosti ponovo odlaze na 19 razlike pa posljednjih deset minuta postaje rutinsko održavanje prednosti, iako se košarkaši pulskog prvoligaša ni u jednom trenutku nisu predavali te su u još nekoliko navrata pokušali susret vratiti u neizvjesne vode.

Najefikasniji u redovima Puležana bio je dvojac Matija Bilalović i Martin Klepo koji su postigli 21, odnosno 20 koševa, Klepo i uz 6 asistencija. Odličan je bio i Krešimir Elez s 13 koševa i 7 skokova, dok je Niko Travica stao na 11 koševa. Goste je su do pobjede predvodili Sven Smajlagić i Matej Bošnjak, obojica s po 20 postignutih koševa, dok je samo jedan manje zabio Krstanović.