Prva Muška Liga

Prva muška liga (3. kolo): Puljani preko Sesveta do prve pobjede

SESVETE – PULA 1981 70:89 (10-25, 21-20, 14-26, 25-18)

U 3. kolu Prve muške lige i dvoboju klubova koji su izgubili prva dva susreta Sesvete su kao domaćini u Domu košarke Cedevita ugostili Pulu 1981 i doživjeli poraz 89:70. Gosti su od početka dominirali i već nakon prve četvrtine imali 15 razlike (25:10). Sredinom druge četvrtine sastav Sandra Nicevića ima 20 razlike (38:18), a tek kratki bljesak Sesvećana vidjeli smo u završnici prvog dijela kada su smanjili na 14 razlike (31:45). Sastav Josipa Bulajića u prvom dijelu pogodio je samo jednu tricu iz jedanaest pokušaja, a sve nade domaćina su nestale u trećoj četvrtini koju su Puljani otvorili serijom 18:4 za 63:35.

U prvom uspjehu Pule 1981 izdvojio se Matija Bilalović s 31 poenom i 10 skokova. Martin Klepo je dodao 18 (8sk), a Mirko Marić 14. Kod Sesveta koje još čekaju na prvu ovosezonsku pobjedu bolji od ostalih Philip Babić sa 16 poena. Iva Jakša Šola je dodao 12 (8sk), a Mislav Oršanić 11 poena.

”Čestitam Puli na pobjedi, i jednostavno kao da smo se od početka utakmice predali i igrali bez borbe, trčanja, skoka”..kazao je kratko trener Sesveta Josip Bulajić, a trener Pule 1981 Sandro Nicević je naglasio: ”Uspijeli smo držati naš ritam tijekom cijele utakmice. Odmah smo na početku poveli i mislim da se vidjela fizička pripremljenost i dužina klupe u ovom susretu što je bilo i presudno u nekim situacijama”.