Prva Muška Liga

Prva muška liga (2. kolo): Zapruđe u završnici slomilo Sesvete

ZAPRUĐE – SESVETE 85:69 (25-13, 14-22, 20-19, 26-15)

Zapruđe je u 2. kolu Prve muške lige slavilo protiv Sesveta 85:69 i upisalo prvu pobjedu. Domaćin je imao bolji ulazak u utakmicu (25:13). Sesvećani su uzvratili u drugoj četvrtini i nakratko poveli, ali na odmor otišlo s +4 za domaće (39:35). U neizvjesnoj trećoj četvrtini gosti su nakon trice Filipa Tušeka imali +4, ali je Zapruđe uzvratilo serijom 11:0. Slomili su izabranici Zvonimira Perića goste serijom 10:0 sredinom posljednje četvrtine kada su Dominik Joksimović i Tomislav Garvanović vezali dvije trice, a nešto kasnije po jednu su dodali Kristijan Joksimović i Josip Škara.

”Čestitke igračima na jako bitnoj pobjedi. Nakon poraza u Kaštelima bilo je bitno čvrsto ući u ovu utakmicu što smo i uspjeli. Znali smo da će se oni vratiti jer je bilo nerealno da na startu povedemo 20 razlike. Veseli me 20 naših asistencija, a zabrinjava 25 izgubljenih lopti. Na kraju smo uspjeli pogoditi teške šuteve. Idemo dalje raditi i boriti se, a moji igrači moraju shvatiti da u svaku utakmicu moraju ući maksimalno motivirani”, kazao je trener Zapruđa Zvonimir Perić.

Trener Sesveta Josip Bulajić je rekao: ”Otvorili smo dosta nervozno i loše.  Nismo se snašli u njihovoj igri s dva visoka igrača, a poslije smo se uspjeli adaptirati na tu igru s našim višim igračima gdje smo ipak pred kraj utakmice ušli u probleme s osobnim greškama. Nismo imali rješenja u napadu na njihova preuzimanja”.

Julijan Rajič je predvodio Zapruđe s 19 poena i 15 skokova. Kristijan Joksimović je dodao 16 poena uz 7 skokova, Tomislav Garvanović 14 poena, a Lovro Barešić 13 poena. Kod Sesveta Philip Babić je ubacio 18 poena, Filip Tušek 15 poena i 7 skokova, a Matej Krajačić 11 poena.