Prva Muška Liga

Prva muška liga (18. kolo): Universitas u produžetku bolji od Cedevite Junior

AKK UNIVERSITAS – KK CEDEVITA JUNIOR 97:91 (23-17, 18-12, 22-21, 19-32, 15-9)

Universitas je nakon produžetka, u 18. kolu Prve muške lige svladao Cedevitu Junior s 97:91 (23:17, 18:12, 22:21, 19:32, 15:9) i tako učinio još jedan korak prema ostanku u ligi. Domaćini su gotovo cijelu utakmicu imali prednost, bilo je i plus 19 (50:31 u 24. minuti), ali uporni gosti su uspjeli doći do produžetka. Međutim, Universitas je smogao snage u tih dodatnih pet minuta izvući pobjedu.

Kod domaćih Bruno Rebić je ubacio 32 poena, imao 11 asistencija i 6 skokova, Viktor Šarić  je ubacio 20 poena (šut 81 posto) i skočio 9 puta, Tonći Lisica je uz 8 poena (šut 100 posto) imao i 6 skokova, a kod gostiju dominirao je David Ušić s 31 poenom i 11 skokova. Matej Bošnjak ubacio je 17 poena, 13 puta skočio, ali sve je to bilo premalo za pobjedu.

„Na kraju smo zasluženo pobijedili. Kontrolirali smo utakmicu, ali smo je propustili završiti i vraćali smo Cedevitu u igru. Moji igrači su pokazali karakter čim su ostvarili pobjedu u produžetku“, kazao je trener Universitasa Mile Karakaš.

„U prvom dijelu smo bili premekani, dozvoli previše laganih poena. Uspjeli smo se vratiti, izboriti produžetak, ali potrošili smo se u tom vraćanju“, rekao je trener gostiju Marko Trninić.