Prva Muška Liga

Prva muška liga (14. kolo): Omiš i dalje nepobjediv kod kuće, Bosco zaustavio Rudešov niz

KK RUDEŠ – KK BOSCO 77:83 (13-20, 20-21, 26-22, 18-20)

Rovovska bitka koja je na kraju ipak pripala gostima. Presudila su slobodna bacanja Puljka i Puoa te blokada istog igrača u zadnjim trenucima utakmice. Rudeš tako ne uspijeva upisati i petu pobjedu u nizu te na kraju mora stisnuti ruku gostima koji su u ovoj utakmicu bili bolji.

U pobjedu Bosca Luka Katura je ugradio 22 poena i 10 skokova, upisavši ujedno i double-double učinak. Slijedili su ga Marin Zrnić s 19 i Puou Manyoun s 18 poena.

Marko Jurič je rezultatu Rudeša pridonio s 23 poena, a Hrvoje Garafolić s 19.

KK OMIŠ ČAGALJ TOURS – KK PULA 1981 88:78 (27:28, 29:15, 12:16, 20:19)

Omiš je uspio zadržati nepobjedivost na svom parketu u Prvoj muškoj košarkaškoj ligi u dvorani Ribnjak, svladavši drugoplasiranu Pulu 1981 rezultatom 88:78.

Gledatelji su svjedočili zanimljivoj utakmici u kojoj domaćin nakon prve četvrtine koja je bila u egalu, u drugoj četvrtini ulazi izrazito napadački s raspoloženim Mimicom koji već do tada zabija 20 poena i rade prvu veću razliku od 13 poena na kraju prvog poluvremena. Omišani ulaze sigurno i koncentrirano u nastavak utakmice te ne dozvoljavaju Puli 1981 da ugrozi domaću pobjedu.

U redovima Omiša najefikasniji su bili: I. Mimica s 27 poena i 10 asistencija, Ž. Jović sa 17 poena i 6 skokova i I. Jukić s 12 poena i 5 skokova.

Kod Pule 1981 su se istaknuli: M. Marić s 14 poena i K. Andabaka i P. Wrencher JR. s po 13 poena.